Äripäev • 8. august 2015 kell 14:45

Kuidas kaitsta nutiseadet suvekuuma eest?

Nutitelefonidega inimesed suvises Tallinna vanalinnas.  Foto: Raul Mee

Kuumal suvepäeval tuleb meeles pidada, et nutiseadmeid ei soovitata hoida pikka aega päikese käes ega jahutada merevees.

Samsung Eesti tooteeksperdi Henry Tiituse sõnul on nutitelefoni jaoks parim temperatuurivahemik 10 kuni 35 kraadi. „Kasutades telefoni kuumal suvepäeval otse päikese käes, võib see üle kuumeneda ja muutuda tavapärasest aeglasemaks,“ rääkis Tiitus.

Soovitused nutiseadme kasutamiseks kuumal suvepäeval:

Hoia telefoni varjulises kohas. „Päikese kätte jäetud telefon võib muutuda nii kuumaks, et seda taas kätte võttes võib saada lausa kõrvetada. Sulle võib ju kuum päike meeldida, kuid nutiseadet ei tasu jätta päikese kätte vedelema,“ sõnas Tiitus.

Nutiseadme ülekuumenemise korral eemalda telefoni kaitsev korpus. Korpus, mis kaitseb nutitelefoni võimalike kahjustuste eest, on soovitav kuuma ilmaga eemaldada, sest seade saaks rohkem õhku ja ülekuumenemise oht väheneb.     

Lülita telefon ja rakendused säästurežiimile. Telefoni temperatuur tõuseb kuumal suvepäeval tavapärasest kõrgemaks ning rakenduste kasutamine võib seda veelgi kergitada. „Soovitan välja lülitada eest kõik telefoni ja akut koormavad rakendused, mida ei ole vaja kasutada. Las telefon ka puhkab! Võimalusel lülitage sisse energiasäästurežiim, mis katkestab ebavajalikud protsessid ning säästab akut,“ selgitas Tiitus.

Ära jäta telefoni autosse. Kinnises autos tekkiv kasvuhooneefekt võib ajada telefoni nii kuumaks, et seade saab pöördumatuid kahjustusi. „Päikese mõjul muutub auto mõne hetkega väga kuumaks, mistõttu tõuseb kiirelt ka telefoni temperatuur. Selle tagajärjel võivad telefoni sees olevad koostisosad saada kahjustada. Lisaks on armatuurlauale jäetud telefon ahvatlus pikanäpumeestele,“ selgitas Tiitus.

Enne jahutavat suplust kontrolli püksitaskuid. Kuuma ilmaga võib tekkida soov end veekogus jahutada, kuid enne sukeldumist tasuks üle kontrollida püksitaskud, sest telefoni jahutamiseks pole soovitatav vett kasutada.

Jahuta varjus. Kui telefon siiski üle kuumeneb, tuleb seade välja lülitada ja viia varjulisse kohta. „Telefoni võib taas sisse lülitada alles siis, kui see on saavutanud oma tavatemperatuuri,“ lisas Tiitus.

Hetkel kuum