Kadri Põlendik • 11. august 2015 kell 13:30

Tänasest juures sadu maksuvõlglasi

Kuu ajaga kasvas maksuvõlglaste hulk.  Foto: Panthermedia/Scanpix

Võrreldes eelmise kuu sama ajaga lisandus tänasega maksu- ja tolliameti maksuvõlglaste nimekirja ligikaudu 900 isikut rohkem.

Seda ei oska maksuamet hinnata, kui palju neist tuli juurde seetõttu, et eile ei õnnestunud Swedbanki kaudu ülekannet teha.

Eile oli ettevõtjatel tulu- ja sotsiaalmaksu deklaratsioonide esitamise tähtaeg, kuid pikalt kestnud tõrgete tõttu Swedbanki internetipangas võis osal ettevõtjail maksude tasumine ebaõnnestuda. Seetõttu otsustas maksuamet eile ajutiselt peatada avaliku võlapäringu rakenduse, et vältida ettevõtete alusetut sattumist võlglaste nimekirja. 

Täna teatas maksuamet, et kui võrrelda juuli 10.-11. kuupäeva augusti omaga, lisandus maksuvõlglaste nimekirja ligikaudu 900 isikut rohkem. "See kindlasti ei ole tingitud ainult eilsetest häiretest, kuid osakaalu ei ole võimalik hinnata," ütles maksu- ja tolliameti pressiesindaja Rainer Laurits. Tema sõnul võib suveperioodil suurendada maksuvõlgnike hulka näiteks ka see, et puhkuse asendajad unustavad midagi tegemata. Pärastlõunast on avalik maksuvõla päring ka taas avatud.

Neil, kel tekkis eilsete tõrgete tõttu probleeme maksuvõla kuvamisega või maksuvõlalt arvestatud intressidega, palutakse võtta ühendust pangaga, kes leiab koos maksuametiga lahenduse. Näiteks on maksuamet varem sarnaste juhtumite puhul panga nimekirja alusel intressid maha võtnud.

Swedbankis oli eile pea terve päeva häiritud internetipanga töö ja kaardimaksed, häired puudutasid kõiki kolme Balti riiki. Eilseks pidid ka ettevõtted esitama tulu- ja sotsiaalmaksu ning kohustusliku kogumispensioni ja töötuskindlustuse maksete deklaratsiooni ning tegema ülekande tulumaksu, sotsiaalmaksu, töötuskindlustusmakse ja kogumispensioni makse tasumiseks. Tähtaja ületades võetakse võlalt intressi 0,06% päevas kuni võla täieliku tasumiseni.

Hetkel kuum