18. august 2015 kell 12:45

Pangad eelistavad aina rohkem MasterCardi Visale

Eesti pangad pakuvad järjest rohkem Visa asemel MasterCardi.  Foto: Scanpix/Reuters

Kunagi väga levinud ja prestiižse VISA krediitkaardi asemel pakuvad Eestis tegutsevad pangad järjest rohkem MasterCardi.

MasterCard ja Visa on võrdselt tugevad tootemargid ja mõlemat aktsepteeritakse üle maailma. Mõnes riigis on rohkem levinud Visa, teises MasterCard. Swedbank pakub klientidele küll Visa krediitkaarti, kuid MasterCardi kaartide valik on palju laiem ja tihedamat koostööd tehakse just nimelt MasterCardi kaardiorganisatsiooniga.

"Tihedam koostöö annab meile paremad võimalused kaardisüsteemide arendamiseks tulevikus," ütles Swedbanki pressiesindaja Mart Siilivask.

Kuna paljud inimesed kasutavad reisides just krediitkaarti, siis seetõttu hoiabki Swedbank MasterCardi kõrval alles ka Visa krediitkaardi valikut.

SEB on Balti riikides oma koostööd tugevdanud samuti just MasterCardiga, et oma kaardiportfelli lihtsustada. SEB kommunikatsioonijuht Evelin Allas on sama meelt, mis Siilivask – tugevam koostöö MasterCardiga lubab neil suurendada tegevuse efektiivsust ning tuua klientidele pikemas perspektiivis rohkem kasu.

SEB tahab enamikku kliente üle viia MasterCardile, aga pakub endiselt ka Visa kaarte. Osa kaarditüüpide puhul pikendab SEB olemasolevaid Visa kaarte ümber MasterCardi kaartideks, sel puhul ei muutu klientide jaoks ei limiidid, funktsionaalsus ega kaardi tasud.

Reisimisel Allase sõnul probleeme ei tohiks tekkida, kuna reeglina aktsepteerivad teenindusasutused üle terve maailma nii Visa kui MasterCardi krediitkaarte.

Ka Nordea panga pressiesindaja Kadri Kütt ütles, et tänapäeval ei ole ühel kaardil teise ees eeliseid. Nordea on algusest peale koostööd teinud ainult MasterCardiga ning kuna klientidel ei ole probleeme tekkinud, ei ole ka leitud, et peaks Visa krediitkaarte pakkuma ning on otsustatud jätkata koostööd vaid ühe kaardipakkujaga.

Autor: Kreete Sepp

Hetkel kuum