Äripäev • 1. september 2015 kell 7:55

Venemaa plaanib naasta aastase eelarve juurde

Vene rublad  Foto: Reuters/Scanpix

Venemaa valitsuskabinetis on ülevaatamisel plaan minna tagasi üheaastasele eelarvele, sest see on keerulises majandusolukorras rohkem õigustatud, kirjutas Vedomosti.

Sellise ettepaneku tegid kabinetis majandus- ja rahandusvaldkonna ministrid, ning presidendi administratsioonil polnud sellele vastuväiteid.

Vedomosti kirjutab, et pole võimalik hinnata kolme aasta perspektiivis selliseid mõjusid nagu geopoliitilise olukorra pingestumine, sanktsioonide võimalik karmistamine, tooraineturu ebastabiilsus, valuutade kursikõikumised. Üheaastasel eelarvel on „vähemalt mingigi seos reaalsusega“, kommenteeris väljaandele üks ametnik. Samas tuleks 2017-2018 aasta prognoos lihtsalt laest võtta, lisas ta.

Ka plaanib valitsus nihutada tänavuse eelarve vastuvõtmise 1. oktoobrilt 25. oktoobrile, sest rahandusministeerium pole suutnud seda pidevalt muutuvas majandusolukorras veel kokku panna.

Venemaa hakkas koostama kolmeaastast eelarvet 2007. aastast, kui esimest korda koostati riigi finantsplaan aastateks 2008-2010. Tõsi küll, vahepeal, aastal 2009, pöördus Venemaa ajutiselt aastase eelarve juurde.

Hetkel kuum