Äripäev • 2. september 2015 kell 15:11

Euroopa pikendas Vene-vastaste sanktsioonide kehtivusaega

Külmad suhted: Euroopa pikendas Vene-vastaste sanktsioonide kehtivusaega.  Foto: EPA

Euroopa Liit pikendas täna poole aasta võrra Venemaa-vastaste sanktsioonide kehtivusaega, mis oleks ümber saanud 15. septembril.

Tänase otsuse põhjal tuleva aasta 15. märtsini määratud sanktsioonid on kehtestatud Vene Föderatsiooni ametnike ja Ukraina idaosa isetekkeliste vabariikide tegelaste ning nendega seotud ettevõtete suhtes.

ELi musta nimekirja kuulub 151 inimest, nende seas Venemaa kõrged võimukandjad, poliitikud, ärimehed ja jõustruktuuride esindajad, samuti Donetski ja Luganski vabariigi esindajad. Kõigil on keelatud sissesõit Euroopa Liidu liikmesriikidesse, samuti pole neil lubatud pangakontosid Euroopa pankades, nende kontod ELi riikides on külmutatud.

Sanktsioonid on kehtestatud ka 37 ettevõtte ja organisatsiooni suhtes, millel on seosed sõjatööstuse või poliitikaga ning euroliidu riikidel on nendega tehingud keelatud.

Täna peeti Brüsselis pärast suvevaheaega esimene ELi riikide esindajate istung, mille kavas oli ka musta nimekirja teema. Uuesti vaadatakse see nimekiri üle jaanuaris 2016.

Hetkel kuum