Äripäev • 2 september 2015

Sanktsioonide all Kobzon sai Itaalia viisa

Sanktsioonide all Jossif Kobzon sai Itaalia viisa.  Foto: Reuters/Scanppix

Venemaa Riigiduuma saadik ja siiamaani kõlavat Nõukogude Liidu rahvakunstniku nime kandev laulja Jossif Kobzon, kes kuulub läänes sanktsioneeritud isikute nimekirja, sai Itaalia viisa.

Viisa ei anna Kobzonile luba külastada teisi Euroopa Liidu riike.

Kobzon taotles sissesõiduluba, et minna Itaaliasse ravile, kirjutas Deutsche Welle. Itaalia siseministeerium kommenteeris väljaandele, et tegemist on erandkorraga, millel pole seost poliitikaga ning et viisa andmine otsustati kooskõlas teiste Euroopa Liidu riikidega. Kui Kobzonile sissesõiduloa andmise vastu olnuks kas või üks liikmesriik, oleks haige laulja viisast ilma jäänud.

Saksamaa siseministeerium selgitas väljaandele, et ELi sanktsioonirežiim lubab teha erandeid, kui see on inimlikult hädavajalik.

Augusti lõpus rääkis Kobzon Vene meediale, et viisat saada aitas tal president Vladimir Putin isiklikult. „Olen Putinile tänulik. Tänu tema sekkumisele sain ma meditsiinilise viisa.“

Kobzonil tuvastati seitse aastat tagasi eesnäärmevähk, mida ta tahab nüüd ravida Itaalias. Putini-meelne artist lülitati selle aasta alguses Euroopa Liidu sanktsioneeritud isikute nimekirja, tal on keelatud siseneda euroliidu riikidesse ning tema kontod ELi riikides on külmutatud.

Hetkel kuum