Mait Kraun • 9. september 2015 kell 8:00

Jaapani aktsiatel nelja aasta suurim tõus

Jaapani börs tõuseb robinal.  Foto: EPA

Jaapani aktsiaturgude kolmapäevane tõus oli nelja aasta suurima. Ka Hiina aktsiaturud tõusid ja investorite suhtumine sealsesse majandusse on veidi optimistlikumaks muutunud, vahendab MarketWatch.

Teisipäeval olid Aasia turud jällegi languses, sest Hiinast tulid oodatust kehvemad kaubavahetuse andmed. Jaapani aktsiad kukkusid eile seitsme kuu madalaima tasemeni. Optimism ja pessimism vahetuvad hetkel turgudel väga kiiresti. Tänane taastumine võib olla ka pelgalt tehniline.

USA aktsiad tegid eile aga kahe nädala suurima tõusu ja kallinesid rohkem kui 2 protsenti. See aitas investoritel optimismi säilitada, sest USA majandusnäitajad on praegu tugevad.

Turgudel aitas tõusta ka Hiina rahandusminister, kes ütles, et kiirendab maksusüsteemi reforme ja suurendab kulutusi infrastruktuurile. Hiina loodab erinevate meetmetega oma majanduskasvu aeglustumist peatada.

Shanghai Composite tõusis päeva lõpuks 2,3 protsenti ja Hang Seng indeks lisas 4,16 protsenti. Analüütikute sõnul aitasid Hiina turgudel tõusta valitsuse tugiostud.

„Kõik signaalid, et Hiina valitsus hakkab majanduskasvu toetama, aitavad meeleolusid parandada, eriti rahapoliitika lõdvendamine,“ ütles IG turuanalüütik Bernard Aw.

Terve Aasia regiooni aktsiate kallinemine aitas ka Jaapani turgudel tõusta. Nikkei indeks kallines 7,71 protsenti, mis on suurim päevane tõus alates 2011. aasta märtsist.

Vaatamata suurtele tõusudele hoiatavad analüütikud, et turg on äärmiselt volatiilne ja optimismilaine võib mõne tunniga pöörduda pessimismiks.

Hetkel kuum