Pille Ivask • 12. september 2015 kell 7:30

Vaata, kui rikas on Elizabeth II tegelikult

Elizabeth II  Foto: epa

Kuigi Elizabeth II on maailma üks mõjukamaid naisi, siis oma varanduse suurusega ta teistele silmi ette ei tee, kirjutab The Telegraph.

Elizabeth II rikkus võrdlusse panduna

Bill Gates’i varade väärtus on 51,5 miljardit naela ehk 70 miljardit eurot

Watten Buffeti varade väärtus on 40,8 miljardit naela ehk 55,8 miljardit eurot

Mark Zuckerbergi varade väärtus on 25,6 miljardit naela ehk 35 miljardit eurot

Westminsteri hertsogi varade väärtus on 9,4 miljardit naela ehk 13 miljardit eurot

Charles Erdogani varade väärtus on 4,8 miljardit naela ehk 6,57 miljardit eurot

Elizabeth II varade väärtus on 0,3 miljardit naela ehk 0,41 miljardit eurot

Allikas: Bloomberg

Elizabeth II sai mõni päev tagasi kõige kauem võimul olnud Briti monarh. Ametlikeil andmeil on tema varanduse väärtus 227 miljonit naela ehk umbes 379 miljonit eurot. See on aga kõigest kolm protsenti rikkaima briti, Westminsteri hertsogi Gerald Grosvenori omast. Bloombergi miljardäride indeksi andmeil on kinnisvaramagnaadist hertsogi varade väärtus 9,4 miljardit naela ehk ligi 13 miljardit eurot. Grosvenoril on oma ettevõtte Grosvenor Estates kaudu väga palju kinnisvara Londoni kesklinnas.

Viimase aja Suurbritannia kinnisvarabuumist on kõvasti kasu lõiganud ka Ühendkuningriigi krahv Cadogani sugulane Charles Cadogan. Tema varade väärtus on nüüd tõusnud juba 4,8 miljardi naelani ehk 6,57 miljardi euroni. Cadoganide perekonnale kuulub enam kui 90 aakri väärtuses maad Londoni südames. See tähendab, et krahv võib kõndida Chelsea’st Knightbridge’i ilma oma isiklikest valdustest lahkumata.

Kuninganna Elizabeth II tuli võimule 1952. aastal ning alates sellest ajast on miljardäridest ettevõtjaid ning naftašeike märkimisväärselt juurde tulnud.

Maailma rikkaim inimene on jätkuval Microsofti asutaja Bill Gates, kellel on varasid 69 miljardi euro väärtuses. Ka teised internetiettevõtjad nagu Mark Zuckerberg, Oracle’i looja Larry Ellison kui ka Amazoni rajaja Jeff Bezos kuuluvad  maailma kümne rikkaima inimese hulka.

Kuninglikul perel, kes meelitab igal aastal riiki suurel hulgal turiste ning seega ka raha, on Bloombergi andmeil materiaalset vara 20 miljardi naela ehk umbes 27 miljardi euro väärtuses. Varade hulka kuuluvad näiteks 775toaline Buckinghami Palee ning paljud teised kuninglikud residentsid, kroonijuveelid ja kuninglik kunstikollektsioon. Need on aga varad, mida hoitakse tulevastele põlvkondadele, samuti pole need kuninganna isiklikud varad. 

The Index on välja arvutanud, et kuninganna Elizabeth II kuulub 49 miljoni naela väärtuses investeeringuid, 104,1 miljoni naela väärtuses varasid, mille ta päris oma emalt, isiklikku vara suuruses 71,2 miljonit naela, 48,8 miljonit väärt margikollektsioon ning 6,5 miljonit naela väärt hobusefarm.

Mis puutub kuninglikku margikollektsiooni, siis sellega alustas 1850. aastatel juba prints Alfred, kuninganna Victoria poeg. Alates sellest ajast on margikollektsiooni pidevalt täiendatud.

Hetkel kuum