Mait Kraun • 16. september 2015 kell 17:53

USAs palgakasv stagnatsioonis

USA lipp  Foto: Bloomberg

USA töötajate sissetulekud pole viimastel aastatel eriliselt tõusnud, vahendab CNN Money.

Keskmine mediaansissetulek ühe majapidamise kohta oli 2014. aastal 53 657 dollarit. Sellele eelneval aastal oli vastav näitaja 54 462 dollarit, selgub USA rahvaloendusbüroo andmetest.

Samal ajal püsis vaesusmäär USAs stabiilselt 14,8 protsendi juures. Kokku elas vaesuses eelmisel aastal 46,7 miljonit ameeriklast. 2013. aastal oli neid inimesi 46,3 miljonit.

Büroo sõnul on mediaansissetulek jätkuvalt väiksem kui 2007. aastal. Täpne võrdlemine on praeguseks aga juba raske, sest büroo on oma arvutusmetoodikat muutnud. Naste töötasu on 2007. aastaga võrreldes sisuliselt samaks jäänud, meeste töötasu on aga langenud 2,2 protsendi võrra.

Palkade stagnatsioon on ka 2016. aastal toimuvate presidendivalimiste debati põhiteema. Demokraadid tahavad tõsta miinimumpalka, vabariiklased tahavad soodustada töökohtade loomist läbi maksude ja regulatsioonide vähendamise.

American Enterprise Instituudi teadlane Robert Doar ütles, et kõrge vaesusmäär mitmeid aastaid pärast finantskriisi lõppu on pettumust valmistav. „Majanduse taastumine on aneemiline ja aeglasem kui tüüpiliselt,“ ütles ta.

Hetkel kuum