Pille Ivask • 21. september 2015 kell 5:45

Trumpi populaarsus käib alla

Donald Trump  Foto: epa

Eile avaldatud arvamusküsitlustest selgub, et vabariiklaste kandidaat ärimees Donald Trump on toetushääli kaotanud, vahendab Business Insider.

Kuigi Trump on jätkuvalt vabariiklaste populaarseim kandidaat, on tema toetus võrreldes varem sel kuul läbiviidud küsitlusega langenud kaheksa protsendi võrra. Trumpi toetab CNN/ORCi arvamusküsitluste põhjal 24 protsenti vabariiklastest.

Möödunud nädalal toimunud tulise CNNi debati tulemusena on üsna märkimisväärselt toetust juurde kogunud Hewlett-Packardi endine tegevjuht Carly Fiorina ning senaator Marco Rubio, keda analüütikud peavad mainitud debati võitjaiks. Kui Fiorinat toetas mõne nädala eest tehtud küsitluste andmeil vaid kolm protsenti vabariiklastest, siis nüüdseks on toetus kerkinud juba 15 protsendini. See teeb temast ühtlasi Trumpi lähima konkurendi. Rubio on vabariiklaste pingereas neljandal kohal, 11protsendilise toetusega.

Möödunud kolmapäeval toimunud teledebatti vaadanud vabariiklaste seas viis CNN läbi küsitluse, mille kohaselt enam kui pooled leidsid, et kõige mõjusamalt esines just Fiorina. Samas ütles 31 protsenti küsitletuist, et Trumpi esinemine jättis kõige debatil osalenuist kõige ebameeldivama mulje.

Sellest hoolimata usuvad küsitlusele vastanud, et vabariiklaste kandidaatidest on just Trump kõige pädevam nii majandus- kui ka immigratsiooniküsimustes. Veidi nõrgem on tema positsioon välispoliitikas, kus valijate meelest on kõige pädevam Marco Rubio.

Hetkel kuum