Piret Reiljan • 28. september 2015 kell 13:47

Seilile maksis ameti 3900 eurot

Kultuuriministeeriumi spordi asekantsler Tõnu Seil  Foto: Andres Haabu

Kultuuriministeeriumi pikaaegne spordi asekantsler Tõnu Seil teenis pooleteise aasta jooksul kokku 3900 eurot lubamatut lisatasu, mis maksis talle kõrge riigiameti ja toob kaasa ka ministeeriumi kuriteoteate politseile.

"Kuna on kahtlus korruptsioonivastase seaduse rikkumises, siis peame kuriteoteate esitama," sõnas kultuuriministeeriumi pressiesindaja Meelis Kompus.

Kultuuriministeerium teatas täna, et ministeeriumi plaanipärane audit tuvastas spordi asekantsleri Seili ametikohast tulenevate tööülesannete täitmise eest täiendava tasu saamise. Seil sai lubamatut regulaarset tasu Spordikoolituse ja -teabe Sihtasutuselt, mille nõukogu liige ta ministeeriumi poolt määratuna samal ajal oli. Seoses toimunuga esitas Seil lahkumisavalduse ning ta lahkub asekantsleri ametist alates 1. oktoobrist.

Saatuslikuks sai Seilile kokku 3900eurone lisatasu. Nimelt oli tal sihtasutusega kokku viis lepingut (täpsemalt kaks lepingut, millest üht pikendati kolmel korral), millega ta teenis lisaks sihtasutuse nõukogus olemisele ja asekantsleri palgale lisatasu. Kõik lisatasu toonud lepingud olid seotud ühe ja sama ülesandega: arengustrateegia "Eesti Sport 2020" tingimuste loomise töörühma juhtimine. Esimene leping Seili ja sihtasutuse vahel sõlmiti 2013. aasta juulis ja töö lõpptähtaeg oli pärast viit lepingulist suhet 2014. aasta novembri lõpp. Alguses teenis Seil sihtasutuselt 300 eurot lisatasu kuus, hiljem summa ühe kuu kohta arvestatuna vähenes.

38aastane Seil on Reformierakonna liige ja ta on olnud põline kultuuriministeeriumi palgaline. Alates 2008. aastast on Seil töötanud kultuuriministeeriumis spordi asekantslerina ja enne seda viis aastat spordiosakonna juhatajana. Äripäev kirjutas Seilist viimati seoses sihtasutusega Tehvandi Spordikeskus (TSK), mis on saanud hotelli rajamiseks riigiabi ja sellega Otepää piirkonna turismiettevõtjad välja vihastanud. Seil on TSK nõukogu esimees.

Hetkel kuum