Äripäev • 5. oktoober 2015 kell 8:34

Ligi 9000 ettevõtte krediidihinnang pöördus negatiivseks

Ligi 9000 ettevõtte krediidihinnang pöördus negatiivseks.  Foto: PantherMedia/Scanpix

Krediidiinfo teatas, et soovitab sulgeda krediidi 8752 ettevõttel, kes pole esitanud eelmise aasta majandusaruannet. Enim muutusid krediidihinnangud hulgi- ja jaekaubanduses, kutse-, teadus- ja tehnikategevuses ja ehitussektoris.

Alates 1. oktoobrist muutusid viimase majandusaruande puudumise tõttu 8752 ettevõtte krediidihinnangud negatiivseks. See on üle tuhande ettevõtte rohkem kui eelmisel aastal samal ajal, teatas Krediidiinfo.

Muudatus puudutab seni positiivse krediidihinnanguga firmasid, kes ei ole esitanud 2014. aasta majandusaruannet. Krediidiinfo kogemus näitab, et andmete avalikustamisega venitatakse sageli just nõrkade majandustulemuste varjamiseks või on ettevõte suure tõenäosusega oma tegevust lõpetamas.

Negatiivse krediidihinnangu korral on ettevõtte krediidirisk väga kõrge ja Krediidiinfo sellisele ettevõttele krediidiga müüa ei soovita. Samuti võib negatiivne krediidihinnang mõjutada tarnijaid kehtestama karmimaid krediiditingimusi, kitsendada pangast laenusaamisvõimalusi või jätta ettevõtte ilma mõnest uuest kliendist.

Enim muutusid krediidihinnangud hulgi- ja jaekaubandussektoris (1690 ettevõttel), kutse-, teadus- ja tehnikaalases tegevuses (1588 ettevõttel) ja ehitussektoris (877 ettevõttel).

Krediidihinnangu ümberarvutamine ei puuduta uusi ettevõtteid ega neid, kelle majandusaasta lõpust ei ole möödunud veel kuus kuud.

Krediidihinnang arvutatakse ettevõtte majandus-, finants- ja maksekommete info põhjal ning seda kasutavad krediidiotsusteks pangandus-, telekommunikatsiooni, kütuse, kaubandus- ja paljude teiste sektorite krediteerijad.

Krediidiinfo AS on rahvusvaheline krediidiinformatsiooni koguja, töötleja ja vahendaja, kelle põhitegevus on Eesti ettevõtete finantsriskide maandamine.

Hetkel kuum