Äripäev • 6. oktoober 2015 kell 7:15

Advokaat: valesti kasutatud hüvitise peaks riigikogulane tagasi maksma

Riigikogu saal.  Foto: Raul Mee

Riigikogu kantselei rikub õigusakte, kui teeb hüvitiste väljamakseid, mis ei vasta riigikogu liikme staatuse seadusele ning riigikogu kantselei ja selle finantsosakonna töökorraldust reguleerivatele aktidele, leiab advokaadibüroo Cobalt juhtivpartner Jaanus Mody.

Vandeadvokaat Mody hinnangul peaks riigikogu kantselei kontrollima, kas riigikogulaste kulud on eesmärgipärased, kirjutab Eesti Päevaleht. „Kui kantselei pole veendunud, et kulu on riigikogu liikme tööga seotud, peaks minu hinnangul küsima selgitusi ja dokumente ning hoiduma väljamaksetest vastava veendumuse saavutamiseni,” leidis ta.

Kuigi viisi, kuidas kulusid tagasi nõuda, pole riigikogu endale kehtestanud, siis Mody sõnul saaks raha tagasi nõuda võlaõigusseaduse alusetu rikastumise sätete alusel.

Eelmisel nädalal kirjutas Eesti Päevaleht, et juhiloata riigikogu liige Mihhail Stalnuhhin liisib kuluhüvitise eest autot, millega sõidab tema abikaasa. Riigikogu kantselei kinnitas, et sellise tegevuse peatamiseks ei saa midagi teha.

Loe lähemalt tänasest Eesti Päevalehest.

Hetkel kuum