Äripäev • 7. oktoober 2015 kell 9:15

Reinsalu koondab 70 töötajat

Justiitsminister Urmas Reinsalu.   Foto: Eiko Kink

Justiitsministeeriumi haldusalast koondatakse veel sel aastal 70 ametikohta ehk 45% kohtulike registrite personalist. Teenistusse jäänud ametnike palka tõstetakse oluliselt, teatas ministeerium.

„Kuna kohtunikuabide ja registritöötajate palk on hetkel oluliselt madalam teiste sarnase väärtusega töö tegijate omast, suunatakse kokku hoitud raha teenistusse jäävate ametnike töötasu konkurentsivõimelisele tasemele tõstmiseks ja vajalikeks arendustegevusteks," ütles justiitsminister Urmas Reinsalu

Kohtunikuabide kehtiv ametipalk on 1315 eurot, seda suurendatakse väljaspool Harju- ja Tartumaad tegutsevate kohtunikuabidel 1875 eurole, täpsustas Reinsalu.Reform on osa kohtulike registrite organisatsiooni reformist, mille käigus muudeti kinnistus- ja registritoimikute pidamine digitaalseks, vaadati üle ja optimeeriti töökorraldus ja -protsessid. Alates 2016. aastast töötab registreid pidavas organisatsioonis senise 159 inimese asemel 89 inimest.

Ümberkorralduste tulemusena säästetakse alates 2016. aastast majandamis- ja personalikuludelt kokku 940 000 eurot aastas.

Hetkel kuum