Sirje Rank • 8. oktoober 2015 kell 7:35

Saksamaa majandusel nõrgenemise märgid

Hamburgi sadam  Foto: Scanpix/Reuters

Saksamaa ekspordis on toimunud suurim langus 2009. aasta majanduslanguse päevist, mis viitab sellele, et Euroopa suurim majandusruum ei jää maailmakaubanduse nõrgenevast trendist puutumata.

Saksamaa müük välisturgudel kahanes augustis aasta baasil 5,2%, teatas täna Saksamaa riiklik statistikaamet. See on järsim langus 2009. aasta jaanuarist. Majanduseksperdid olid oodanud kõigest 0,9% suurust langust, vahendas agentuur Bloomberg.

Import kahanes 3,1%.

Saksamaa kaubanduskonto ülejääk kahanes 15,3 miljardile eurole juulikuu 25 miljardilt eurolt.

Saksamaa ekspordivõimalusi varjutab majanduskasvu aeglustumine Hiinas ja teistel arenevatel turgudel, mis on olnud peamised Saksa ekspordi sihtriigid. Lisaks kajastub ilmselt peagi ka septembris Volkswageni ümber puhkenud skandaali mõju.

Tööstustellimused väljastpoolt euroala kahanesid juulis-augustis kokku üle 13%. Nii loodavad Saksa firmad järjest enam ka koduturu nõudlusele.

Eile teatas Saksamaa majandusministeerium, et augustis kahanes riigi tööstustoodang 1,2% agentuuri Bloomberg küsitletud ökonomistide oodatud 0,2% kasvu asemel.

Agentuur Reuters vahendas äsja, et Saksamaa suured majandusinstituudid plaanivad kärpida riigi tänavuse majanduskasvu prognoosi varem oodatud 2,1 protsendilt 1,8%-le.

Hetkel kuum