Sirje Rank • 15. oktoober 2015 kell 11:15

Saksamaa nõuab veaga Volkswagenite tagasikutsumist

Wolfsburgi tehase ladu  Foto: Volkswagen

Saksamaa Föderaalset Mootoritranspordi Ametit (KBA) ei rahuldanud Volkswageni ettepanek, et firma teeb heitmenäitudega petva tarkvaraga sõidukid korda neil, kes selleks soovi avaldavad.

Amet tahab, et kõik Saksamaa turul müüdud 2,4 miljonit veaga sõidukit kutsutakse tagasi ja tehakse korda, tsiteeris agentuur Bloomberg Saksamaa transpordiministrit Alexander Dobrindtit.

Veaga sõidukite kohustuslik turult tagasikutsumine kiirendab protsessi, mis Volkswageni arvas vältavat tuleva aasta lõpuni. Firmale on see kulukam lahendus, kuna autod tuleb korda teha kiiremini.

Saksamaal toimuv võib saada eeskujuks, kuidas Volkswagenil tuleb toimida ka mujal Euroopas, kus petutarkvaraga autosid on müüdud ligi 8 miljonit. Seni pole Volkswagen veel täpselt teavitanud, kuidas probleem lahendatakse – teatatud on, et osa sõidukeid vajab tarkvara uuendust, teised uut mootorit või mootoriosade väljavahetust.

„Kohustuslik tagasikutsumine on tavatu,“ kommenteeris Bloombergile Evercore ISI analüütik Arndt Ellinghorst Londonis. „See näitab, et KBA hakkab Volkswageni aeglase reageerimise pärast kannatust kaotama,“ ütles ta. „Tarbijad on segaduses.“

Hetkel kuum