Äripäev • 22. oktoober 2015 kell 8:13

Ettevõte nõuab Sillamäe linnalt pea miljonit

Ettevõte nõuab Sillamäe linnalt ehituse peatumise pärast pea miljonit eurot.  Foto: Andras Kralla

Sillamäel tegutsev OÜ Krunk esitas Sillamäe linnale nõude, mis koos viivistega küünib miljoni euroni.

Selgus ka põhjus: samal päeval oli Tartu halduskohus rahuldanud kõrvalkrundi omaniku OÜ Vaarao taotluse, mis keelas edasise ehituse, sest linnavalitsus oli andnud ehitusloa suuremale pinnale, kui nägi ette kehtiv detailplaneering, kirjutas Põhjarannik.

Mullu tühistaski Tartu halduskohus linnavalitsuse korralduse, millega Krunk sai ehitusloa, sest linnavalitsus jättis selle väljastamisel kuulamata naaberkinnistu omaniku OÜ Vaarao.

Krunk leiab, et linnavalitsuse hooletus rikkus nende omandiõigust ja ettevõtlusvabadust. Firma oli uue turuhoone rajamiseks teinud kulutusi, mis osutusid linnavalitsuse “õigusvastaselt hooletu asjaajamise tõttu OÜ Krunk jaoks pöördumatult kasutuks”. Lisaks saamata üüritulu, kuna omanik lammutas üürilepingutega kaetud hoone usus, et linnavalitsuse ehitusega seonduv asjaajamine on õiguspärane, kirjutas Põhjarannik.

Krunk esitas ka kahju kalkulatsiooni, mille kogusumma on 881 630 eurot, ning lisab nõudele viivised, kui pooled kokkuleppele ei jõua. “Kahjuhüvitis ei pea olema tingimata rahaline, vaid võib seisneda ka muus rahaliselt hinnatavas kasutus- või omandiõiguses,” jättis ettevõte linnavalitsusele saadetud kirjas linnale veel ühe võimaluse.

OÜ Krunk ei soovinud Põhjarannikule asja lähemalt rääkida ja ka Sillamäe linnapea Tõnis Kalberg keeldus kommentaaridest.

Hetkel kuum