Sirje Rank • 4. november 2015 kell 12:10

AirBaltic saab erainvestori

airBalticu lennuk.  Foto: Scanpix/Reuters

Läti valitsus kiitis teisipäeva õhtul pärast pikki arutelusid heaks lennukompanii airBaltic erainvestori, vahendas Läti uudisteagentuur Leta.

Saksa ärimees Ralf Dieter Montag-Girmes, keda soovitas konsultatsioonifirma Prudentia, investeerib firmasse 52 miljonit eurot. Vastu saab ta airBalticus 20% osaluse.

Läti valitsus investeerib firmasse 80 miljonit eurot, milleks võetakse laenu. Valitsuse otsuse peab veel kinnitama parlament, kui 2016. aasta riigieelarve tuleb novembri lõpus viimasele hääletusele, vahendas Leta.

Ühtlasi tegi valitsus transpordiministeeriumile ülesandeks leida hiljemalt kahe aasta jooksul rahvuslikule lennukompaniile strateegiline investor. Montag-Girmes on finantsinvestor.

Läti transpordiminister Anrijs Matiss möönis teisipäeval, et erainvestoriga seotud kõhklused ei ole kõik kadunud, kuid et võimalikud riskid maandatakse aktsionäride lepinguga. ERRi uudisteportaal vahendas, et Montag Girmes on olnud tihedalt seotud Vene finantsasutustega.

Täna vahendas agentuur Bloomberg, et Läti peaminister Laimdota Straujuma on teinud ettepaneku transpordiministri tagasiastumiseks. Põhjuseks viivitused valitsuse informeerimisel arengutest rahvuslikus lennukompaniis ja puudulik järelevalve.

Hetkel kuum