Ave Lepik • 11. november 2015 kell 12:12

Venemaa reisikorraldajad löövad kahjusid kokku

lennujaam  Foto: Kristjan Teedema / Postimees / Scanpix

Venemaa reisikorraldajad hindasid esialgseks kahjuks, mida neile on toonud Egiptuse lennukatastroofi tõttu ärajäänud reisid, umbes poolteist miljardit rubla, vahendas Venemaa reisikorraldajate liit.

Liidu juht Maija Lomidze ütles Interfaxile, et praeguseks on ühenduse liikmed löönud kokku kahjusid 1,5 miljardi rubla väärtuses (ligi 22 miljonit eurot), aga see pole kindlasti veel kõik. „Hindasime ärajäänud reiside ligikaudset summat, arvestusega kuni märtsi-aprillini,“ kommenteeris ta.

Reisiärid on saanud tema sõnul löögi kolmest kohast korraga: suhted vedajatega, ostetud reiside raha tagasimaksmine ning koostöö Egiptuse partneritega. Täpset kahjunumbrit öelda polegi hetkel võimalik, lisas ta.

Eelmisel nädalal hoiatas liit juba ka selle eest, et olukord võib viia paljude reisikorraldajate pankrotini, sest sajad tuhanded inimesed küsivad oma ärajäänud reiside eest raha tagasi.

Eelmisel nädalal peatas Venemaa president Vladimir Putini otsusega lennud Egiptusse, kuni uurimine pole selgitanud, miks kukkus 31. oktoobril Siinai poolsaarel alla Vene reisilennuk.

Hetkel kuum