Andras Kralla • 14. november 2015 kell 19:21

Kaubanduskoda tähistas 90. aastapäeva

Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoja peadirektor Mait Palts, sama organisatsiooni juhatuse esimees Toomas Luman ning Silberauto juht Väino Kaldoja.  Foto: Andras Kralla

Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoda tähistas Estonia kontserdisaalis oma 90. aastapäeva. Traditsiooniliselt jagati välja aumärgid Eesti ettevõtluselu edendajatele.

Aumärkide saajate seas oli endine peaminister Andrus Ansip, Molycorp Silmeti juhatuse esimees David O'Brock ning Maksu- ja Tolliameti peadirektor Marek Helm jt. Aumärke jagati juba 17. korda.

Kaubanduskoja juhatuse esimees Toomas Luman ütles oma kõnes, et seekordseid aumärgi saajaid iseloomustab pikaajaline ja järjepidev panustamine Eesti ettevõtluskeskkonna kujundamisse. Kaubanduskoja aumärgid antakse eriliste teeneste eest Eesti riigi ja majanduse pikaaegsel edendamisel.

Esimese klassi aumärgiga tunnustati eriliste teenete eest Eesti endist peaministrit Andrus Ansipit ning ettevõtjaid Jüri Käod ja Koit Uusi.

Teise klassi aumärgi saajateks olid Priit Perens, Swedbanki Balti pangaduse juht; David O'Brock, Molycorp Silmet ASi juhatuse esimees ja Marek Helm, Maksu- ja Tolliameti peadirektor.

Kolmanda klassi aumärgi saajateks olid: Viljar Lubi, Eesti suursaadik Indias; Hele Karilaid, Välisministeeriumi kultuuri- ja äridiplomaatia büroo direktor ja Margus Ilmjärv, Kaubanduskoja Jõhvi esinduse juht.

Foto: Andras Kralla
Hetkel kuum