Sirje Rank • 14. november 2015 kell 9:24

Rahvusvaheline transport Pariisist ei katke

One World Trade Centeri torn New Yorgis on valgustatud hukkunute mälestuseks Prantsusmaa lipu värvides  Foto: Scanpix/Reuters

Mitu rahvusvahelist lennufirmat ja reisiteenuseid pakkuvat ettevõtet jätkab oma teenuseid hoolimata terrorirünnakute järel Prantsusmaal taastatud ja tugevdatud piirikontrollist.

Prantsusmaa välisministeerium teatas, et riik kehtestab piirikontrolli maanteedel, raudteel, sadamates ja lennujaamades.

Air France teatas laupäeva hommikul, et jätkab lendude teenindamist, hoiatades samas, et lisandunud turvameetmed võivad põhjustada viivitusi. Reisijatel paluti hoolitseda selle eest, et neil on kaasas isikut tõendavad dokumendid.

EasyJet, mis opereerib Pariisi vahet mitmeid liine, teatas, et lennud toimuvat tavapärase graafiku alusel. Reisijatel tuleb aga varuda aega täiendavateks julgeolekumeetmeteks.

Raudteefirma Eurostar, mis opereerib raudteeühendust Prantsusmaa ja Suurbritannia vahel, teatas samuti, et reisid toimuvad. Soovijatele pakkus firma tasuta võimalust oma reisiplaane muuta, kirjutas Financial Times. Samuti soovitati reisijatel aega varuda ning jälgida jooksvat informatsiooni võimalike viivituste suhtes.

Taastatakse dokumentide kontroll ka Schengeni viisavabas ruumis reisijatele.

Üks firma, mis edasiste asjaolude selgumiseni Pariisi lennud peatas, oli American Airlines. Samas jätkasid lennukompaniid United ja Delta tavalise graafiku alusel, ehkki monitoorivad pidevalt olukorda.

New Yorgi linnapea Andrew Cuomo ütles, et One Wold Trade Centeri hoone torn New Yorgis on valgustatud Prantsusmaa lipuvärvides terrorirünnakus hukkunud inimeste mälestuseks.

Hetkel kuum