Kadi Neemre • 27. november 2015 kell 17:42

Kullafutuurid viimaste aastate madalaimal tasemel

Foto: EPA

Kulla hind kukkus ligi 2% võrra peaaegu viimase kuue aasta madalaimale tasemele; väärismetalli hind on olnud languses juba kuus nädalat järjest.

Kulla hinda mõjutab tugev dollar ning võimalus, et USA tõstab järgmisel kuul intressimäärasid, vahendab CNBC.  

Kulla standardhinna unts kukkus 1052,46 dollarini, mis on madalaim hind alates 2010. aasta veebruarist. USA kulla futuurid kukkusid 13,80 dollarit ning untsi hinnaks kujunes 1056,20 dollarit; kulla hind on olnud juba kuus järjestikkust nädalat languses.

“Alates 2012. aastast on olnud olukord, kus madalad reaalkursid ja suurem aktsiate riskipreemia on mõlemad olnud tugevad ning negatiivsed faktorid kulla jaoks,” sõnas Deutsche Banki analüütik Michael Hsueh.

“Dollari kallinemise tsükkel ei ole veel lõpule jõudnud ning see on kulla jaoks samuti negatiivne faktor,” lisas ta.

Suure tõenäosusega tõstab Föderaalreserv oma detsembrikuisel kohtumisel USA intressimäärasid, mida pole tehtud ligi 10 aasta jooksul.

Kauplejate hinnangul on müük olnud Hiinas hea, kuid see ei ole hindu toetanud.

India kullaost kukub detsembris tõenäoliselt viimase kaheksa aasta madalaimale tasemele seoses nõrkade investeeringute ja põudadega, mis on riigi miljonite farmerite teenistust kõvasti kahandanud.

Ka teised väärismetallid nagu hõbe, plaatina ja palladium on hetkel languses.

Hõbe kukkus 1,2% ning untsi maksumuseks kujunes 14,08 dollarit, plaatina kukkus 2,1% ning maksis 831,08 dollarit ning palladium tegi 1,4% languse ja maksis 547,50 dollarit.

 

 

Hetkel kuum