Eliisa Matsalu • 29. november 2015 kell 20:01

Simson: ma ei tea, kuhu hääled jäid

Kadri Simson jäi täna alla nii Keskerakonna esimehe valimistel kui ka jäi ilma aseesimehe kohast.  Foto: Andres Haabu

Täna Keskerakonna esimehe valimistel 55 häälega Edgar Savisaarele alla jäänud ja aseesimehe kohalt tõugatud Kadri Simson kinnitas, et aktsepteerib kongressi otsust ja erakonnast ta ei lahku.

Simson lisas, et tema kandideerimine esimehe kohale oli vaid selleks, et anda erakonnale lootust püsima jääda pikaks ajaks. „See eesmärk pole ei mul ega ka mu meeskonnal kadunud. Ma ei ole allaandja,“ ütles ta.

„Näen, et esimehel on kohus erakonda ühendada, mistõttu on tal kohustus võtta kuulda ka teise poole arvamusi, mis sai ju ka täna tugeva toetuse,“ rääkis Simson pärast valimistulemuste teada saamist. „Nägin, et mul on kindel võimalus võita olemas, eriti tundsin seda, kui oli näha, et maapiirkondade delegatsioonid on sajaprotsendiliselt kohale tulnud,“ märkis Simson. Ta lisas, et kindlasti on Tallinna linna elanikud tänase olukorraga rahul, kuid väljaspool Tallinnat oodatakse, et Keskerakond tegutseks rohkem kui vaid pealinna ümber.

„Ma ei tea, kuhu hääled jäid. Valimised ei ole selgelt ja ratsionaalselt seletatavad asjad,“ ütles Simson. Kuigi erakonna aseesimehe rolli ta enam täita ei saa, usub ta, et Riigikogu fraktsiooni esimehe koht võib talle ikka jääda. „Nii mõnigi, kes täna Savisaare poolt oli, on öelnud, et toetavad fraktsiooni esimehe kohale mind,“ ütles ta.

Täna toimunud Keskerakonna XV kongressil valiti erakonna esimees, juhatus, aukohtu esimees ja revisjonikomisjoni liikmed. Keskerakonna esimeheks valiti Edgar Savisaar 541 häälega, vastaskandidaat Kadri Simson sai 486 häält.

Keskerakonna juhatuse liikmeteks valiti Jüri Ratas 571 häälega, Mailis Reps 458 häälega, Aadu Must 392 häälega, Enn Eesmaa 388 häälega, Kalev Kallo 361 häälega, Siret Kotka 333 häälega, Mihhail Kõlvart 320 häälega, Taavi Aas 313 häälega, Jaanus Karilaid 299 häälega, Mihhail Korb 290 häälega, Priit Toobal 286 häälega, Olga Ivanova 281 häälega, Yana Toom 268 häälega ja Jaak Aab 242 häälega.

Erakonna uuteks aseesimeesteks said Savisaare ettepanekul Jaanus Karilaid, Siret Kotka, Olga Ivanova ja Yana Toom.

Keskerakonna aukohtu esimeheks valiti Kalle Klandorf 771 häälega, vastaskandidaat Vladimir Šokman kogus 217 häält. 

Revisjonikomisjoni liikmeteks said Olev Raju, Enn-Toivo Annuk, Andres Kollist, Andres Jaadla, Ruth Jürgens, Ülo Kotkas ja Madis Kaasik.

Hetkel kuum