Äripäev • 1. detsember 2015 kell 6:09

Tööstustoodangu kasv pöördus languseks

Eelmise aasta oktoobriga võrreldes toodeti elektrit 21% ja soojust 4% vähem.  Foto: PantherMedia/Scanpix

Tööstusettevõtted tootsid oktoobris 2% vähem toodangut kui eelmise aasta oktoobris, teatab statistikaamet. Toodang vähenes nii energeetikas ja mäetööstuses kui ka töötlevas tööstuses.

Kui aasta alguses töötleva tööstuse toodang võrreldes eelmise aasta sama kuuga kasvas, siis aasta teises pooles pöördus kasv languseks. Augustis toodeti töötlevas tööstuses 2%, septembris 4% ja oktoobris 0,2% vähem toodangut kui mullu samal ajal. Oktoobris põhjustas toodangu mahu vähenemist eelkõige langus elektroonikaseadmete, metall- ja keemiatoodete ning ehitusmaterjali tootmises. Elektroonikaseadmete 25% languse põhjuseks oli eelmise aasta oktoobri kõrge võrdlusbaas. Üle poole töötleva tööstuse tööstusharudest ei saavutanud eelmise aasta oktoobri mahtu. Kuigi mõningates suurema osatähtsusega tööstusharudes (puittoodete, elektriseadmete, mööbli ja mootorsõidukite tootmine) toodang suurenes, ei korvanud see teiste tööstusharude tootmise vähenemist.

Välisturule müüdi oktoobris 69% kogu töötleva tööstuse toodangust. Korrigeerimata andmetel vähenes 2014. aasta oktoobriga võrreldes toodangu müük ekspordiks 8% ja müük kodumaisele turule 6%.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti oktoobris tööstuses kokku 1% rohkem toodangut kui septembris, sealhulgas töötlevas tööstuses 4% rohkem.

Eelmise aasta oktoobriga võrreldes toodeti elektrit 21% ja soojust 4% vähem.

Hetkel kuum