Pille Ivask • 2. detsember 2015 kell 5:15

Hollande’i toetus kolme aasta tipptasemel

Francois Hollande  Foto: epa

Prantsusmaa presidendi Francois Hollande’i populaarsus on viimase kolme aasta kõrgeimal tasemel, vahendab Reuters.

Hollande’i populaarsuse kasvu peapõhjus on karmid ja otsustavad väljaütlemised seoses 13. novembri Pariisi veretööga, kus hukkus 130 inimest.

Eile avaldatud TNS Sofres’i uuringu põhjal kasvas Hollande’i toetus 15 protsendi võrra, 35 protsendini. Tegemist on suurima toetusega alates 2012. aastast. Siiski tasub märkida, et 65 protsenti vastanutest leidis, et ei usalda Hollande’i.

Uuringust selgub, et kui Hollande’iga presidendiametis oli novembris rahul 28 protsenti prantslastest, siis detsembris oli see juba tõusnud 50 protsendini.

Hollande, kes valiti Prantsusmaa presidendiks 2012. aastal, on olnud üks väiksema toetusprotsendiga Prantsuse presidente.

Kuigi jaanuaris toimunud Charlie Hebdo rünnakud suutsid Hollande’i toetusprotsenti veidi kasvatada, kadus toetus siiski õige pea. See on iseäranis oluline just seetõttu, et Hollande kandideerib suure tõenäosusega 2017. aastal taas presidendiks.

Hollande’i toetusele võib hoobi anda ka tõik, et Prantsusmaa töötus on esimest korda viimase kaheksa aasta jooksul suurem kui euroala keskmine.  

Hetkel kuum