Annika Kald • 9. detsember 2015 kell 10:15

Neuroteadlane: ettevõtja, maga hästi, siis jaksad

Eesti neuroteadlane Jaan Aru paneb ettevõtjatele südamele, et nad magaks hästi.  Foto: Erakogu

Eesti neuroteadlane Jaan Aru paneb ettevõtjatele südamele, et nad magaks hästi. Aru esineb homsel Äripäeva Psühholoogiakonverentsil, mille otseülekannet saab vaadata ka veebi vahendusel.

Tulevikku vaadates soovitas Aru äriinimestel juba praegu mõelda sellele, et tehisintellekt tuleb ja asendab olulise osa tööjõust. Ta teeb homsel konverentsil ettekande tehisintellektist.

Konverentsi programm on teadusliku suunaga, kõik esinejad on oma valdkonna professionaalid ning enamik neist töötab teadusasutustes. Laval on homme nii noored Eesti teadlased kui ka tuntumad korüfeed. Ettekannete rakenduslikku külge kommenteerivad Inspired Communications omanik Reet Roos, Magnum AS juhatuse esimees Margus Rink ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi direktor Hendrik Agur.

"Noored psühholoogiateadlased räägivad depressioonigeeni uuringutest ja aja tajumise erisustest," kommenteeris Psühholoogiakonverentsi programmijuht Aira Tammemäe. "Juhtidele räägivad psühhoterapeudid, kuidas tulla toime projektsioonidega igapäevaelus ning kuidas aidata hädasolijat. Olen tõesti uhke, et lavale astuvad sellised korüfeed, nagu psühholoogiaprofessor Talis Bachmann, filosoofid Mart Raukas ja Enn Kasak."

Äripäeva Pühholoogiakonverentsi on võimalik jälgida ka veebi vahendusel nii otseülekandena 10. detsembril kui ka järelvaadata aasta lõpuni. 

Neuroteadlane Jaan Aru käis külas ka ETV2 saates "Plekktrumm". Ööülikoolis oli vestlus filosoof Enn Kasakuga.

Jaan Aru ja Enn Kasak esinevad homme Äripäeva Psühholoogiakonverentsil. Vaata programmi ja veebiülekannet siit.

Hetkel kuum