Pille Ivask • 10. detsember 2015 kell 5:58

Trumpi sõnavõtt moslemite kohta läheb talle kalliks maksma

Donald Trump  Foto: epa

USA presidendikandidaadiks pürgiva Donald Trumpi sõnavõtt selle kohta, et tema keelaks moslemitel USAsse sisenemise, võib talle majanduslikus plaanis üsna kalliks maksma minna, vahendab CNBC.

Näiteks on Dubai päritolu kodutarbeid müüva jaeketi esindaja teatanud, et peatavad Trumpi väljaütlemiste tõttu üle 160 poes Trump Home brändi kandvate toodete müümise.

Mitu teist Lähis-Ida päritolu ettevõtet, kellega Trumpi firmad koostööd teevad, pole aga veel avaldanud oma edasisi plaane ega vastanud CNBC ajakirjanike küsimustele.

On teada, et Trumpi büroohoone New Yorgis Viiendal avenüül majutab teiste seas nii Qatar Airwaysi ametnikke, samuti asub seal näiteks Abu Dhabi kultuuri- ning turismiametkond.

Veelgi enam, alles tänavu aasta alguses teatas Trumpi tütar Ivanka Trump, et ettevõte tahab tulevikus just rohkem Lähis-Ida poole vaatama hakata. „Me näeme võimalusi nii Abu Dhabis, Saudi Araabias kui ka Kataris. Me pole lõplikku otsust veel teinud, ent laual on mitu väga atraktiivset lepingut,“ lausus Ivanka Trump.

Donald Trumpi esindajad pole CNBC andmeil asja kommenteerinud.

Hetkel kuum