Kadri Põlendik • 22. veebruar 2016 kell 12:27

Kanada saar keelitab ameeriklasi elukohta vahetama

Cape Bretoni saart tutvustaval veebilehel seisab: 'Jah, see on Kanada, kuid Cape Breton ei ole aasta läbi jäätunud! Meie suved on meeldivad ja temperatuur võib tõusta kuni 27 kraadini. Talved on siin väga sarnased Kirde-USAga.'  Foto: http://cbiftrumpwins.com/

Hulk ameeriklasi on avalikult väljendanud rahulolematust USA presidendikampaanias osaleva vabariiklase Donald Trumpi vastu ja lubanud tema valituks osutumisel kolida naaberriiki Kanadasse.

Nüüd võib see unistus tegelikkuseks saada, sest Kanada saare Cape Bretoni kohta on tehtud veebilehekülg, kus rõõmuga tervitatakse peagi saabuvaid ameeriklasi, vahendab Distractify. Lehe algne tervitustekst oli järgnev: „Tere, ameeriklased! Donald Trump võib saada teie riigi presidendiks! Kui see juhtub ja te otsustate sealt kaduda kus kurat, soovitame teil kolida Cape Bretoni saarele!“ Kuna leht on nüüdseks palju tähelepanu saanud, on sissejuhatust mõnevõrra muudetud.

Veebilehelt leiab palju informatsiooni saare kohta, juhendi, kuidas alustada emigreerumisprotsessi ja samas väljendatakse seal kahjurõõmu selle üle, kuidas saarel nauditakse riikliku tervishoiusüsteemi eeliseid. Teadupärast ei ole USAs korralikku tervisekindlustussüsteemi ja enne mullu jõustunud nn Obamacare’i seadusemuudatust oli seal ravikindlustuseta umbes 50 miljonit inimest.

Cape Breton asub Kanada idaservas Atlandi ookeanis ja on oma pindalalt umbes sama suur kui Läänemaa, Harjumaa ja Lääne-Virumaa kokku ehk 10 311 km². Saarel elab 2011. aasta seisuga 136 000 inimest. Veebilehel kiideldakse veel sellega, et moslemid võivad saarel vabalt ringi uitada ja ainsad seinad, mida nad kohtavad, hoiavad üleval erakordselt taskukohaste majade katuseid. Need on selged viited Trumpi rahvusvähemusvaenulikele sõnavõttudele.

Veebileht on tegelikult Cape Bretoni elaniku Rob Calabrese naljaprojekt, kuid ta avaldas lootust, et tõmbab sellega saarele rohkem tähelepanu ja inimesed lähevad saart külastama. Samas ei naljatle ta sellega, et on Trumpi vastu. „See on hirmutav,“ ütles ta Kanada uudistekanalile CTV News. „Ma tean, et ei tahaks elada riigis, kus tema on juht.“

USA valib tänavu novembris uue presidendi. Praegu käivad parteisisesed eelvalimised, juuniks peaksid selged olema kahe peamise partei, vabariiklaste ja demokraatide kandidaadid, kes lähevad valimistulle.

Hetkel kuum