Sirje Rank • 15. detsember 2015 kell 12:15

Soome laseb kaupluste lahtiolekuajad vabaks

Prisma kauplus  Foto: Raul Mee

Kui Eestis käib arutelu kaupluste lahtiolekuaegade piiramise üle, siis Soome parlament kiitis täna heaks seaduse, mis kaotab piirangud jaekaupluste ning juuksuritöökodade lahtiolekuaegadelt.

Selle peale teatas täna näiteks HOK-Elanto ühistu, et kavatseb seadusemuudatusest avanevad võimalused ära kasutada ning pikendab 56 S-marketi ja 12 Prisma lahtiolekuaegasid.

Kui seadus jõustub, on Prisma kauplused avatud esmaspäevast laupäevani kella seitsmest üheteistkümneni õhtul ning pühapäeval kella kümnest kella üheteistkümneni õhtul.

„Tahame olla ja püsida progressi eesrinnas, et meie klientide argipäev oleks lihtsam,“ ütles HOK-Elanto asedirektor Veli-Matti Liimatainen. „Klientidel on nüüd senisest suuremad võimalused valida, millal neil on parim aeg poes käia.“

Töötunde tuleb juurde, oma töötajad saavad soovi korral lisatöö võimaluse ja töötajaid palgatakse ka juurde. Õhtusel ajal ja nädalalõppudel töötajatel on võimalus lisateenistuseks.

„Piirangute kaotamine kaupluste lahtiolekuaegadelt on hea otsus,“ ütles Soome kaubandusettevõtete liidu juht Juhani Pekkala. „Raskes majandusolukorras loob muudatus kaubandusettevõtetele võimalusi täiendavate töökohtade loomiseks. Lisaks vajab kivijalgadel kaubandus paindlikke lahtiolekuaegasid, kuna internetipoed on lahti kogu aeg.“

Hetkel kuum