Loe, millised Soome ettevõtjad kohtusid Rõivasega

Peaminister Taavi Rõivas novembris 2014 IT-konverentsil Slush Helsingis.  Foto: Andres Haabu

Mõned päevad tagasi väitis peaminister Taavi Rõivas aastalõpuintervjuus ETV-le, et kohtus jõulude eel Soome ettevõtjatega, kes kaaluvad Eestisse tulekut. Äripäev avaldab nende nimed.

Valitsuse kommunikatsioonibüroo direktor Helin Vaher sõnas, et Rõivas kohtus Soome ettevõtjatega laupäeval, 19. detsembril, Stenbocki majas.

„Peaminister kohtus kümnekonna Soome ettevõtjaga, kes otsivad Eestisse investeerimise võimalusi ning tutvustas neile Eesti ettevõtluskeskkonda. Ettevõtjate hinnang Eesti maksu- ja õiguskeskkonnale oli väga positiivne ning huvi investeerimiseks suur,“ lisas Vaher.

Selle kohtumise kohta polnud Rõivas päevakavas märget. Vaheri kinnitusel kohtub peaminister regulaarselt nii Eesti ettevõtjate kui välisinvestoritega.

Allpool on ettevõtjate nimed, kes kohtumisel viibisid:

Kerava linnavolikogu esimees ja parlamendi liige Eero Heikki Lehti, kes on ettevõtte Taloustutkimus Oy asutaja. Temaga koos külastas Eestit abikaasa Ulpu Ulla Aili Lehti.

Ehitusettevõtja Mika Urho Juhani Wilenius, kes on seotud firmadega Kotkan Tähti Oy, Salpausselän Rakentajat Oy, SSR Varsinais-Soumi Oy jne.

Ettevõtte Uniq Car Center, Park Hotel Käplylä, Ld-Solution Oy ning mitmete holding-ettevõtete juht Timo Olavi Antero Nieminen.

Eestis tegutseva ning väliskapitalile baseeruva investeerimisfirma Brave Capitali juhatuse liige Arto Kalevi Autio.

Omanimelise arhitektuuri-ja disainiettevõtte juht Pertti Nousiainen.

Nõustamisfirma Veropaja partner Marko Nokka ning samas ettevõttes tegevdirektorina töötav Sanna Nokka.

Kaido Gentem, kelle kohta Äripäeval esialgu ei õnnestunud avalikest andmetest informatsiooni saada.

Hetkel kuum