Mait Kraun • 4. jaanuar 2016
Jaga lugu:

Lähis-Ida pinged panid kulla hinna tõusma

Kullakangid Pekingis  Foto: Bloomberg

Kulla ja hõbeda hind hakkas aasta esimesel kauplemispäeval tõusma. Põhjuseks pinged Saudi Araabia ja Iraani vahel ning Hiina aktsiaturu müügilaine, vahendab bloomberg.

Kulla hind on täna tõusnud 1,6 protsenti ja unts maksab 1076,9 dollarit. Hõbeda hind on lisanud 2,8 protsenti ja untsi hind on 14,2 dollarit, selgub goldprice.org andmetest.

Saudi Araabia ja Iraani vahelised suhted halvenesid pärast seda, kui Saudi Araabia hukkas laupäeval Nemer al-Nemeri, kes oli tähtis Iraani šiiidivaimulik. Vastuseks hakati pühapäeval Iraanis ründama saudide saatkonna hooneid, mille järel lõpetas Saudi Araabia diplomaatilised suhted Iraaniga.

Tänasele hinnatõusule on kaasa aidanud ka maailma aktsiaturge tabanud langus ja üleüldine pessimism.

Kollane metall langes 2015. aastal 10 protsenti, mis oli kolmas järjestikune langusaasta. Peamiselt on hinda alla surunud perspektiiv kõrgematest intressimääradest, mis andis hoo sisse ka dollarile.

„Kuld on alustanud aastat väga tugevalt,“ ütles investeerimisfirma Sucden Financial tänases raportis. „Saudi Araabia ja Iraani vahelised pinged tõstsid nõudlust kulla vastu.“

„Kui vaadata üldpilti, siis on näha, et geopoliitilised riskid on veidi kasvanud,“ ütles investeerimisfirma Ayers Alliance Securitiesi investeeringute juht Jonathan Barratt.

Jaga lugu:
Hetkel kuum