Sirje Rank • 13. jaanuar 2016 kell 8:30

K-Rauta omanikust sai tugev rauakaupmees

Kesko tegutseb ka Eestis, nende K-Rauta on üks populaarsemaid siinseid ehituspoode.  Foto: Eiko Kink

Eilse tehinguga, kus Soome kaubanduskontsern Kesko ostis perefirmalt Onvest tehnikatooteid ja materjale müüva Onnineni, kerkis K-Rauta kaupluste keti omanik Kesko Euroopa suuremate rauakaupmeeste hulka.

Tehingu maksumus oli 369 miljonit eurot. Kahepeale kokku oli K-grupi ja Onnineni käive 2014. aastal 4,3 miljardit eurot. Võrdluseks oli Bauhausi käive 2014. aastal 4,8 miljardit eurot, kirjutab Kauppalehti. Tehnika- ja ehituskaupu müüvaid kauplusi on Keskol ja Onninenil kahepeale 450 üheksas eri riigis, sealhulgas Balti riikides.

„Tehinguga saab Keskost Põhja-Euroopas ja Läänemere piirkonnas suurim ja Euroopas üks suuremaid selle ala ettevõtteid,“ ütles Kesko juht Mikko Helander. Helanderi sõnul on firmal nüüd tugev baas, millelt seda tegevusala edasi kasvatada. Läinud kevadel heaks kiidetud strateegia järgi tahab Kesko saada ehitus-, tehnika- ja rauakaupade sektoris Euroopas kolme suurima hulka.

Onnineni ostuga saab Kesko sillapea ka Poola turul, Onninen omakorda Valgevenes. Onnineni Venemaa tütarfirma jäi aga tehingust välja – siin tahab Kesko omale Helanderi sõnul mõtlemisaega. Kesko enda plaanid näevad Venemaal ette laienemist.

Tehing annab 2020. aastaks hinnanguliselt sünergiat 30 miljonit eurot.

Hetkel kuum