Mait Kraun • 13 jaanuar 2016

Shanghai Composite kukkus alla 3000 punkti

Hiina jüaanid.  Foto: EPA

Hiina aktsiaturud hakkasid kauplemispäeva lõpus odavnema ja Shanghai Composite indeks jõudis esmakordselt alates augustist alla 3000 punkti taseme, vahendab MarketWatch.

Shanghai Composite odavnes 2,42 protsenti ja lõpetas kauplemispäeva 2950 punktil. Indeks hakkas päeva lõpus kiiresti kukkuma ja nüüd on 26. augusti põhjadest puudu vaid 23 punkti.

Suurem osa Aasia turgudest sulgus enne Hiina aktsiate langust. Ülejäänud regiooni aktsiatel aitas tõusta stabiliseerunud jüaan.

Hang Seng indeks kallines 1,2 protsenti ja Austraalia S&P/ASX 200 ning Lõuna-Korea Kospi lisasid kumbki 1,3 protsenti.

Nikkei Stock Average tõusis 2,9 protsenti, sest Jaapani jeen odavnes USA dollarisse. Nõrgem valuuta aitab Jaapani eksportijaid, kes toovad välismaal teenitud kasumi kodumaale.

CLSA kaupleja Robert Levine ütles, et Shanghai Composite indeksi langemine alla 3000 punkti taseme hirmutas tõenäoliselt nii mõnegi investori ära. Ta lisas, et selle taseme läbimisel võis toimuda ka palju automaatset müüki.

Analüütikute sõnul on paljud mured kestvalt aktuaalsed: jüaan on keskpikas perspektiivis endiselt volatiilne, Hiina suured aktsionärid müüvad ja sealne majandus nõrgeneb.

Täna avaldati ka Hiina ekspordinumbrid. Selgus, et detsembris langes eksport eelmise aasta sama ajaga võrreldes 1,4 protsenti. Tegemist on juba järjest kuuenda languskuuga. Novembris vähenes eksport 6,8 protsenti.

Hetkel kuum