Mari Mets • 19 jaanuar 2016

Kaldoja: Eesti Energia varadele otsiti pikalt õiget hinda

Eesti Energia nõukogu liige Väino Kaldoja ütles, et varade allahindamine oli börsiettevõtte jaoks väga oluline samm.   Foto: Erik Prozes

See, et Eesti Energia varad tuleb bilansi tegelikkusega kokkuviimiseks alla hinnata, oli teada juba pikalt, kuid tükk aega otsiti varadele õiglast hinda, rääkis Eesti Energia nõukogu liige Väino Kaldoja.

Vaagimisel oli mitu varianti, kuid lõpuks jäi Kaldoja sõnul lauale see, mille peaks olema mitu audiitorit parimaks hinnanud. „Kui maailmas läheb energiaturu seis veel hullemaks, tuleb sellele muidugi jälle vastavalt reageerida, aga ma ei usu, et enam hullemaks läheb,“ lisas ta.

Ta rõhutas, et Eesti Energia Auvere elektrijaama ja Utah’ projekti varade allahindamine kokku 66 miljoni euro võrra ei too endaga kaasa mitte midagi olulist. See, et Eesti Energia varad tuleb alla hinnata, oli Kaldoja kinnitusel juba pikalt teada, kuid väga pikalt otsiti varadele õiget hinda.

„Kui maailmas lähevad hinnad kunagi taas üles, tuleb varad võib-olla siis jälle teistpidi ümber hinnata. Börsiettevõttele on see ääretult oluline, et bilanss oleks vastavuses tegelikkusega. Kuna maailmaturuhinnad on nii palju alla läinud, tuleb ka kõike muud samamoodi alla hinnata. See on lihtsalt üks raamatupidamislik toiming,“ sõnas Kaldoja.

Eesti Energia teatas täna, et firma hindab alla Auvere elektrijaama varad 39,6 miljoni euro ja Utah' projekti varad 26 miljoni euro võrra. Varade allahindamise peamine põhjus on madalad hinnad energiaturgudel.

Hetkel kuum