Kadi Neemre • 27. jaanuar 2016 kell 17:58

Analüütik: Apple'i langus võib olla hoopiski positiivne

Foto: EPA

Ühe tehnoloogianalüütiku väitel võib Apple’i aktsiate langus osutuda hoopiski positiivseks.

iPhone’i tootja aktsiad jätkasid ka täna langust ning keskpäevaks oli ettevõtte aktsia kukkunud ligi 5%.

“Investorid ei taha seda küll kuulda, kuid tegelikult juhtus see, mida paljud on soovinud,” sõnas Piper Jaffray tegevjuht ja analüütik Gene Munster.

Apple avalikustas eile oma fiskaalaasta esimese kvartali kasumiaruande, mille kohaselt ületas ettevõtte kasum analüütikute prognoose, kuid käive ja firma kõige olulisema toote müügitulemused jäid oodatule alla. Ettevõtte sõnul müüdi esimeses kvartalis 74,8 miljonit iPhone’i; analüütikute prognoosiks oli aga 75,46 miljonit.

Apple hoiatas investoreid ka tagasihoidlikuma kasvu eest, märkides, et ettevõte ootab teise kvartali müügituluks 50-53 miljardit dollarit. Analüütikud prognoosisid keskmiselt müügituluks 55,61 miljardit dollarit.

New Yorki Ülikooli majandusprofessori Aswath Damodarani sõnul võtab investoritel aega, et harjuda ettevõtte üleminekuga kasvult väärtusele, võrreldes Apple’t Microsoftiga.

Tema sõnul võib Apple aga jätkata dividendide probleemideta maksmist ka järgmise 25 aasta jooksul, kuna ettevõtte sularaha hulk ulatub 200 miljardi dollarini.

FBR aga usub, et Apple’i kasvuprobleemid saavad lahenduse siis, kui turule tuleb uus iPhone.

Apple’i tegevjuht Tim Cook usub, et iPhone’i müüginumbrid kukuvad teises kvartalis.

“Me näeme sarnasusi kahe aasta taguse olukorraga, mil läksime üle iPhone 5s-lt 6-le. See on üsna keeruline periood, kuid ma usun, et paremad päevad on iPhone 7-e turuletulles veel ees.”

 

 

Hetkel kuum