Riigi peaprokurör kasutas mullu krediitkaarti kahel korral

27. jaanuar 2016, 14:45
Lavly Perling (riigi peaprokurör) prokuratuuri pressikonverentsil Savisaare korrupatsioonijuhtumi teemal.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160127/NEWS/160129714/AR/0/AR-160129714.jpg

Prokuratuuris kasutab krediitkaarti ainult riigi peaprokurör Lavly Perling, kes kasutas mullu krediitkaarti kahel korral.

Mõlemad kulutused tegi ta välislähetusel olles, summa oli kokku 379 eurot.

Esimene kulutus tehti mullu jaanuris, kui Lavly Perling, riigiprokuratuuri süüdistusosakonna juhataja Steven-Hristo Evestus ning Viru ringkonnaprokuratuuri juhtivprokurör Margus Gross olid lähetusel Haagis, ütles riigiprokuratuuri avalike suhete juht Ilmar Kahro. Kolme inimese ööbimise eest maksti prokuratuuri krediitkaardiga ja summa oli 365,7 eurot.

Teine kulutus oli mullu märtsis, kui peaprokurör tasus krediitkaardiga taksoarve Helsingis, mille kulu oli 13,5 eurot. Perling külastas Soome prokuratuuri.

Prokuratuuri krediitkaardil ei ole tasu, see tähendab, et kaardi kasutamisega ei kaasne mingit täiendavat kulu, kinnitati prokuratuurist.

Prokuratuuri maksekaardi taotlemiseks teenistujale annab nõusoleku ja kehtestab limiidid riigi peaprokurör. Maksekaarti kasutatakse ainult sel juhul, kui kulutuste eest puudub võimalus tasuda tavapärase ülekande teel e-Riigikassa kaudu. Maksekaarti võib kasutada ainult teenistusülesannete täitmiseks vajalike tehingute tegemiseks. Kaardivaldaja on kohustatud hüvitama maksekaardi mittesihipärase kasutamisega tekitatud kulud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    27. January 2016, 14:52
    Otsi:

    Ava täpsem otsing