Äripäev • 4. veebruar 2016 kell 13:35

Tamsar: valitsuse üks käsi ei tea, mis teine teeb

Tööandjate keskliidu juht Toomas Tamsar.  Foto: Andras Kralla

Valitsuse üks käsi ei tea, mis teine teeb ning see kahjustab Eesti majanduse konkurentsivõimet, ütles tööandjate keskliidu juhataja Toomas Tamsar.

Tamsar ütles, et justiitsminister Urmas Reinsalu ainus võimalik lahendus oli alkoholiseaduse eelnõu tagasi lükata. Ta selgitas, et demokraatlikule riigile kohaselt on Eestis õigusloome jaoks kokku lepitud teatud etapid, mis tuleb läbida, näiteks seaduse mõjude analüüsimine ja sidusgruppide kaasamine. "Need ei ole mingid sõnakõlksud, vaid õigusloome tööriistad, mis aitavad saavutada parima võimaliku tulemuse," ütles ta.

"Ikka ja jälle tekib tunne, et valitsuse üks käsi ei tea üldse, mis teine teeb. Või siis ei hooli," nentis Tamsar. "Samal ajal, kui ettevõtjad ja ministrid töötavad ühiselt välja ettepanekuid Eesti majanduse konkurentsivõime parandamiseks, valmib teise ministri käe all eelnõu, mis ei vaevu uute ja karmide piirangute mõju ettevõtluskeskkonnale üldse analüüsimagi."

Tamsari hinnangul on sotsiaalministeerium eelnõu koostamisel toiminud kiiruga ja pealiskaudselt. "On siin tegemist ametnike praagiga või ministri poliitilisest agendast tuleneva kiirustamisega, mille taga on soov silma paista, ei olegi tähtis. See, et valitsuse tegevusprogrammis on eelnõule pandud lühike tähtaeg, nagu ministeerium eelnõu kiireloomulist menetlemist põhjendas, ei saa ega tohi olla põhjus ülejala tormamiseks ja järjekordse halva kvaliteediga seaduse läbisurumiseks," ütles ta.

IRLi liikme Urmas Reinsalu juhitav justiitsministeerium jättis kooskõlastamata alkoholiseaduse ja reklaamiseaduse muutmise seaduse eelnõu, sest leidis eelnõust 12 lehekülje jagu vigu ja puudujääke.

Hetkel kuum