Kadi Neemre • 5. veebruar 2016
Jaga lugu:

Küberkuritegevus maksab majandusele sadu miljardeid dollareid

Foto: EPA

Maailma Majandusfoorumi Globaalsete Riskide Raporti prognooside kohaselt võib küberkuritegevus globaalsele majandusele 2016. aastal minna maksma tervelt 445 miljardit dollarit.

Summa on suurem kui nii mõnegi ettevõtte turuväärtus – Microsofti turuväärtuseks on 411 miljardit dollarit, Facebookil 314 miljardit dollarit ning ExxonMobili turuväärtuseks hinnatakse 332 miljardit dollarit.

Eksperte teeb jätkuvalt murelikuks ähvarav oht, et rünnakutega püütakse halvata kriitilisi infrastruktuuri osasid, kuid üha enam teeb murelikuks ka hirm, et rünnakud on suunatud USA ärihuvide vastu.

“USA ettevõtted on kahtlemata surve all ja usun, et see on seotud suuresti riigivastaste rünnakutega,” sõnas Carnegie Mellon University küberturbe teadlane John Haller.

“See ei ole ulme. Intellektuaalse vara vargused on väärt miljardeid dollareid,” märkis Cisco küberturvalisuse asepresident.

Tänased häkkerid on palju oskuslikumad, organiseeritumad ning nende käsutuses on suured rahad, mistõttu on nad üha leidlikumad leidmaks nõrku kohti ning põhjustamaks ettevõttele suuri kahjusid.

Samas muutuvad ka ettevõtted teadlikumaks ning investeerivad oma intellektuaalse vara kaitsesse üha enam ning tõstavad oma küberturvalisuse taset.

 

Jaga lugu:
Hetkel kuum