Sirje Rank • 9. veebruar 2016 kell 7:54

Rootsi FI jätkab Swedbankist lahkunud Wolfi uurimist

Swedbank  Foto: Erik Prozes

Swedbanki kontserni juht Michael Wolf lahkub pangast päevapealt, kuid Rootsi finantsinspektsioon jätkab nii tema kui ka Swedbanki suhtes algatatud uurimist, kirjutab Rootsi majanduslehe Dagens Industri võrguportaal.

Sügisel paljastas Dagens Industri, kuidas Swedbanki finantsdirektor Göran Bronner ja mullu detsembris pangast samuti päevapealt lahkunud endine suurettevõtete divisjoni juht Magnus Gagner-Geeber pangategevuse kõrvalt oma erakinnisvaraäri ajasid.

Aastavahetusel alustas Rootsi finantsinspektsioon ajalehe artiklite peale, mis viitasid huvide konfliktile, Swedbanki suhtes lähemat uurimist.

„Uurimine jätkub ja on algfaasis. Need sündmused (Wolfi lahkumine) seda ei mõjuta, uurimine jätkub,“ kinnitas FI pressiesindaja Victoria Ericsson.

FI uurib, kas pank on võimaliku huvide konflikti vältimiseks järginud nii üldkehtivaid reegleid kui ka panga sisekorraeeskirju.

Michael Wolf ütles detsembris, et pangajuhtide kinnisvaraäri puudutav huvide konflikt on uurimise alla võetud ja teemaga tegeletakse. Ta väitis, et eksimusi pole tehtud.

Samas tunnistas ta Dagens Industrile, et selliseid kinnisvaratehinguid poleks pidanud tegema. Ning samuti, et ta ise poleks pidanud neile heakskiitu andma.

Swedbank on väitnud, et pangal pole reegleid töötajate erainvesteeringute kohta. Samas on DI näidanud, et Swedbanki töötajad läbivad eetikakoolituse, mille järgi ei peeta näiteks 100% ulatuses kinnisvarafirma omanikuks olemist pangatöö kõrvalt sobivaks, kirjutas DI.

Swedbank teatas täna, et Michael Wolf lahkub ametist päevapealt. 

Hetkel kuum