Äripäev • 10. veebruar 2016 kell 11:58

Eesti politsei kuulutas Uberi ebaseaduslikuks

Uberi väärtus on tõusnud juba üle 50 miljardi dollari  Foto: EPA

Politsei tegi ligi kolmveerand aastat kestnud uurimise tulemusel täna teatavaks oma seisukoha sõiduvahendusteenust pakkuva Uberi tegevuse suhtes ja tunnistas selle ebaseaduslikuks, kirjutas Postimees.

Põhja prefektuuris jõudis lõpule juba möödunud aasta maist alates menetletud väärteoasi, kus uuriti juhi tegevuse vastavust ühistranspordiseaduse nõudele osutada tasulist sõitjatevedu vaid seaduses ettenähtud dokumentidega.

„Kirjeldatud teenus, sõltumata sellele antud nimetusest, on sisuliselt ikkagi tasulise sõitjateveo teenuse osutamine, mis eeldab ka vastava tegevusloa olemasolu. Kuna mehel luba ei olnud, pani ta toime rikkumise – tasulise sõitjateveo osutamine ilma seaduses ettenähtud dokumentideta,“ ütles Postimehele Põhja prefektuuri vanemkorrakaitseametnik Kaja Friedemann.

Politsei tuli juhile siiski selles osas vastu, et otsustas väärteomenetluse sel korral lõpetada ja teda mitte karistada, kuna too ei olnud teadlik oma teo seadusevastasusest ning teenus oli turul olnud kõigest viis päeva.

Uber Estonia tegevjuht Enn Metsar Äripäeva küsimustele ei vastanud, kuid selgitas pressiteates, et püüab oma tegevust Eestis jätkata. "Oleme praegu konstruktiivses dialoogis Eesti valitsusega, et luua Euroopas eeskuju näitav kaasaegne sõidujagamist reguleeriv seadusandlus. See on käimasolev protsess," selgitas Metsar. "Innovatsioon vajab toimiseks õigusruumi kaasajastamist, mida on rõhutanud ka president Toomas Hendrik Ilves, võrreldes jagamismajanduse sobitamist olemasolevasse õigusraamistikku katsega kasutada Skype'i MS Dos-tüüpi operatsioonisüsteemil. Lisaks soovin rõhutada, et toetame täielikult oma partner-juhte.”

Lisaks Uberile pakuvad tegevusloata n-ö sõidujagamisteenust veel mitmete rakenduste, nt Taxify, Hopp ja Wisemile, abil leitavad juhid.

Loe lisa Postimehest.

 

 

 

Hetkel kuum