Äripäev • 12. veebruar 2016 kell 6:15

Eesti Gaasist kanditi välja mitu miljonit eurot

Eesti Gaasi tütarfirma juht Elmo Vürst on teinud paari miljoni euro väärtuses ülemakstud tehinguid ettevõtetega, mille juhatuses oli ta ise või tema äripartnerid.  Foto: Veiko Tõkman

Eesti Gaasi tütarfirma juht Elmo Vürst on teinud paari miljoni euro väärtuses ülemakstud tehinguid ettevõtetega, mille juhatuses oli ta ise või tema äripartnerid.

Eesti Päevaleht kirjutab, et Eesti Gaasi siseaudit tuvastas hulgaliselt Vürsti sõlmitud kummalisi lepinguid, mis osutusid ilmselgeks raha väljakantimiseks EG Ehitusest (EGE).

Esimesed lepingud sõlmiti juba 2009. aastal ja kogu selle aja lasi firma nõukogu Vürstil vabalt tegutseda, kusjuures tütarfirma nõukogus istusid Eesti Gaasi endine juhatuse esimees Tiit Kullerkupp ja praegused juhatuse liikmed Raul Kotov ja Sergei Zagrebailov.

Kõnekas on ka fakt, et Kullerkupp lahkus Eesti Gaasi juhi ja EGE nõukogu liikme kohalt „omal soovil” täpselt kaks päeva enne Vürsti vallandamist, kirjutas Eesti Päevaleht.

Kuriteoteate peale ehk eelmise aasta aasta oktoobris alustas Põhja ringkonnaprokuratuur koos keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude bürooga kriminaalasja uurimist omastamise paragrahvi alusel.

Loe lähemalt tänasest Eesti Päevalehest.

Hetkel kuum