Eften ostab suure kaubakeskuse Tallinnas

15. veebruar 2016, 14:42
Aastal 2012 avati Magistrali keskus pidulikult pärast värskenduskuuri
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160215/NEWS/160219808/AR/0/AR-160219808.jpg

Citycon on jõudnud kokkuleppele EfTEN Kinnisvarafond II ASiga Tallinnas asuva Magistrali kaubanduskeskuse müügis.

Tehingu hind on 24 miljonit eurot. Praeguseks on allkirjastatud ostu-müügileping ja tehing viiakse lõpuni siis, kui Eesti konkurentsiamet on selleks nõusoleku andnud. Loodetavasti lõpetatakse tehing märtsis.

„Citycon keskendab oma portfelli linnalikele keskustele Põhjamaades ja Balti riikides, kus ankurrentnik on toidukauplus, ja loobub väiksematest kaubanduskeskustest,“ selgitas müüki Cityconi investeeringute eest vastutav Nils Styf. Tema hinnangul oli just kätte jõudnud aeg müüa.

Efteni Capitali tegevjuht Viljar Arakas rääkis, et Magistrali kaubanduskeskus sobis nende profiili hästi ja kuna Citycon seda parajasti müüs, langetatigi otsus. 

Arakas märkis, et Magistrali keskus on tugeva regionaalse tähtsusega kaubanduskeskus, kus on suur igapäevane külastajate voog. Keskuses käijad elavad enamjaolt lähiümbruses. „See on selline vara, millel pole ülelinnalist ambitsiooni, kuid omab suurt tähtsust linnaosas, kus ta asub,“ rääkis Arakas.

Eften ei kavatse Magistrali keskusele juurdeehitusi teha, küll aga plaanivad keskust eri üürnikega arendada. Arakas lisas, et kaubanduskeskuste juhtimine on võrreldes büroohoonetega väga elav ja dünaamiline. „Plaanime kogu energia ja jõu pühendada sellele, et keskust edasi arendada,“ ütles Arakas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. February 2016, 14:42
Otsi:

Ava täpsem otsing