Eliisa Matsalu • 15. veebruar 2016
Jaga lugu:

Eften ostab suure kaubakeskuse Tallinnas

Aastal 2012 avati Magistrali keskus pidulikult pärast värskenduskuuri  Foto: Andras Kralla

Citycon on jõudnud kokkuleppele EfTEN Kinnisvarafond II ASiga Tallinnas asuva Magistrali kaubanduskeskuse müügis.

EfTEN Kinnisvarafond II 

Fondi asutamisaasta:     2015

Varade maht:    77 m€

Investeeringute arv:      2

Omakapital:       37,7 m€

Müügitulu:         8,7 m€

Puhaskasum:    3,0 m€

ROIC (return on invested capital):           11,4%

NAVi aastane kasv:        10%

Fondi staatus:   aktiivne investeerimisfaas

ROIC on fondi investeeritud omakapitali aastane kogutootlus.

Fond omandas 2015. aasta jaanuaris Tallinnas Radisson Sky Blu hotelli koos büroohoone ning endise Madissoni pubiga (nüüdne Reval Cafe). Möödunud aasta detsembris omandas fond Riias, aadressil Duntes 6 asuva esindusliku büroohoone. 2015. aasta majandustulemused koosnevad valdavas enamuses hotelli majandustulemustest. Duntese ärihoone finantsiline mõju 2015. aasta tulemustes oli väike kuna büroohoone omandati aasta viimasel kuul. Fond omab 100% osalust hotellioperaatoris ning vastavad tulemused on konsolideeritud kogumahus fondi bilanssi. EfTEN Kinnisvarafond II on peamiselt institutsionaalsetele investoritele suunatud core ja core plus investeerimisstrateegiast lähtuv ärikinnisvarafond. Fondi varadest on investeeritud Eestisse 66% ja Lätti 34%.

Allikas: EfTEN

Tehingu hind on 24 miljonit eurot. Praeguseks on allkirjastatud ostu-müügileping ja tehing viiakse lõpuni siis, kui Eesti konkurentsiamet on selleks nõusoleku andnud. Loodetavasti lõpetatakse tehing märtsis.

„Citycon keskendab oma portfelli linnalikele keskustele Põhjamaades ja Balti riikides, kus ankurrentnik on toidukauplus, ja loobub väiksematest kaubanduskeskustest,“ selgitas müüki Cityconi investeeringute eest vastutav Nils Styf. Tema hinnangul oli just kätte jõudnud aeg müüa.

Efteni Capitali tegevjuht Viljar Arakas rääkis, et Magistrali kaubanduskeskus sobis nende profiili hästi ja kuna Citycon seda parajasti müüs, langetatigi otsus. 

Arakas märkis, et Magistrali keskus on tugeva regionaalse tähtsusega kaubanduskeskus, kus on suur igapäevane külastajate voog. Keskuses käijad elavad enamjaolt lähiümbruses. „See on selline vara, millel pole ülelinnalist ambitsiooni, kuid omab suurt tähtsust linnaosas, kus ta asub,“ rääkis Arakas.

Eften ei kavatse Magistrali keskusele juurdeehitusi teha, küll aga plaanivad keskust eri üürnikega arendada. Arakas lisas, et kaubanduskeskuste juhtimine on võrreldes büroohoonetega väga elav ja dünaamiline. „Plaanime kogu energia ja jõu pühendada sellele, et keskust edasi arendada,“ ütles Arakas.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum