Äripäev • 17. veebruar 2016
Jaga lugu:

Euroopa ettevõtted pole küberrünnakute tõrjumiseks valmis

Vaid pooled küsitletud ettevõtetest olid võtnud enda meeskonda küberturvalisuse eksperdi.  Foto: Scanpix/Panthermedia

KPMG poolt globaalsete ettevõtete tegevjuhtide seas läbi viidud uuring näitas, et vaid pooled ettevõtetest on enda hinnangul rakendanud piisavalt meetmeid küberrünnakute ennetamiseks.

Ligi kolmandiku ehk 29 protsendi ettevõtjate sõnul on ebapiisav infoturve kõige suurem risk nende ettevõttele, kuid vaid pooled küsitletutest on võtnud tiimi küberturvalisuse eksperdi ning 21 protsenti plaanib seda teha. Kasutuselolevad tehnoloogiad on uuendatud 37 protsendil ettevõtetest, teatas KPMG Baltics OÜ.

Tehnoloogia- ja turu-uuringute firma Forrester hiljutises raportis pälvis KPMG kõrgeima hinde infoturbe konsultatsiooniteenuste paketi ning strateegia eest, sest KPMG aitab ettevõtetel mõista küberturvalisuse olulist tähtsust ettevõtte toimimisel. „Sõltumata ettevõtte tegevusvaldkonnast ja suurusest on oluline kindlustada ettevõtte toimimiseks vajalike andmete, sealhulgas klientide ja äripartnerite andmete kaitsmine. Globaalsetel ettevõtetel on kõik vahendid, et õige ettevalmistuse korral küberriskidega toime tulla, kuid alustuseks on vaja teadvustada selliste riskide olemasolu ja võimalikud tagajärjed,“ rääkis KPMG Baltics OÜ infotehnoloogia nõustamisteenuste juht Teet Raidma.

Uuringust selgus, küberrünnakuteks on paremini valmistunud Ameerika Ühendriikide ettevõtted, kellest 87 protsenti on oma hinnangul teinud infoturbe riskide ennetamiseks kõik vajaliku. Euroopa ettevõtted on tagasihoidlikumad – 31 protsenti ettevõtetest tunneb, et on piisavalt valmistunud.

Uuringus osales üle 1200 ettevõtja kümnest riigist: Ameerika Ühendriigid, Austraalia, Hiina, Hispaania, India, Itaalia, Jaapan, Prantsusmaa, Saksamaa ja Suurbritannia.

Jaga lugu:
Hetkel kuum