VKG koondab alla 400 inimese

18. veebruar 2016, 14:38
Viru Keemia Grupi tehas Ida-Virumaal.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160218/NEWS/160219642/AR/0/AR-160219642.jpg

Tänaseks on Viru Keemia Grupp töötukassale esitanud kõik töölepingute kollektiivse ülesütlemise teated, teatas töötukassa.

VKG Grupp koondab kolmest ettevõttest (VKG OIL, OÜ Viru RMT ja VKG Kaevandused) kokku 390 töötajat, mis on ligi viiendiku vähem kui esialgu plaanitud.

VKG Oil koondab 214, OÜ Viru RMT 93 ja VKG Kaevandused 83 inimest. Kõige enam on plaanis koondada tehnoloogiaseadmete operaatoreid (129), allmaa koristustöölisi (26) ja tehnoloogiaseadmete lukkseppi (23). Töölepingute ülesütlemise aeg jääb vahemikku märtsist maini.

Töötukassa jätkab tööpakkumiste vahendamise ja teavitusürituste korraldamisega ettevõttes, samuti nõustame inimesi individuaalselt ning korraldame vastavalt vajadusele tööotsingu töötube. Aprilli alguses on plaanis ettevõttes korraldada veel üks töömess.

Koondamisteade käes, võib töötaja end soovi korral töötukassas registreerida koondamisteatega tööotsijana ja konsultandi juures nõustamisel käia. Koondamisteatega tööotsijal on vajadusel õigus juba enne töösuhte lõppu kasutada järgmiseid teenuseid: tööturukoolitus (erialaoskuste, arvuti-, keele- ja ettevõtluskoolitused), kvalifikatsiooni saamise toetamine (kutse- ja pädevustunnistuste, sertifikaatide, juhilubade jms saamisega seotud kulu hüvitamine), tööpraktika, proovitöö, psühholoogiline ja võlanõustamine, ettevõtlusega alustamise toetus äriplaani alusel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. February 2016, 14:38

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing