Kadi Neemre • 25. veebruar 2016
Jaga lugu:

OPECi ja Venemaa kohtumisplaan kergitas nafta hindu

Foto: EPA

USA toornafta hinnad pöördusid täna tõusule peale uudist, mille kohaselt OPECi liikmed ja Venemaa leppisid kokku märtsikuises kohtumises.

WTI toornafta futuurid tõusid 92 sendi ehk 2,86% võrra ning barreli hinnaks kujunes 33,07 dollarit; varasemalt oli barreli hind enam kui 1 dollari võrra kukkunud.

Brenti toornafta futuurid tõusid 79 senti, naftabarrel maksis 35,22 dollarit.

Venetsueela naftaminister Eulogio Del Pino kinnitas, et Venetsueela, Saudi-Araabia ja Katar otsustasid korraldada märtsis kohtumise, vahendab Bloomberg.

Nafta hinnad tõusid nii eelmisel nädalal kui selle nädala alguses peale uudist, mille kohaselt arutasid neli naftariiki naftatootmise külmutamisest. Ralli aga lõppes peale seda, kui analüütikud hakkasid plaani efektiivsuses kahtlema. Teisipäeval teatas Saudi-Araabia naftaminister aga et tootmist ei kavatseta kärpida.

Nafta futuurid kukkusid 3%, kuna andmed viitasid USA toornafta varude rekordmahule ning suurendasid muret ületootmise suhtes aeglustuva globaalse majanduse tingimustes.

USA valitsuse andmete kohaselt kasvasid naftavarud Cushingtonis eelmisel nädalal 333 000 barreli võrra 65,1 miljonile barrelile.

USA toornafta koguvarud kasvasid kõigi aegade kõrgeimale tasemele ehk ületasid 507 miljoni barreli piiri.

Jaanuari lõpus kukkus nafta hind madalaimale tasemele alates 2003. aastast, kuid sellest ajast peale on hinnad hakanud vaikselt tõusma, pannes mõned analüütikud uskuma, et põhi on saavutatud. Sellel nädalal aga hakkasid hinnad taas kukkuma seoses uudistega USA toornafta varude rekordsuurusest ja Saudi-Araabia avaldusest, mille kohaselt nafta tootmist ei kärbita.

 

 

Jaga lugu:
Hetkel kuum