Kadi Neemre • 18 märts 2016

Strateeg: nafta hinnatõusu üle on veel vara rõõmustada

Foto: EPA

Nafta hind on alates veebruarikuisest madalseisust tõusma hakanud, kuid energiaanalüütikud hoitavad, et seekordne ralli jääb põgusaks.

“Peagi tabab nafta hinda tagasilangus ning 45 dollari piiri ületamine saab olema tõeliselt keeruline,” hoiatas Oil Price Information Service’i analüütik Tom Kloza.

Täna sulgusid WTI futuurid esimest korda peale detsembrit 42 dollari juures barreli kohta. Kloza sõnul aga ei peaks investorid lähiajal panustama nafta hinna pikaajalisele rallile.

“Kaks nädalat võib olla meil olukord, kus tundub, et nafta hinnad hakkavad tasakaalustuma, kuigi tegelikult see nii ei ole. Ma arvan, et teine kvartal saab olema väga, väga kehv,” märkis analüütik, lisades, et hinnad võivad jääda 30-45 dollari vahemikku.

Sellel nädalal tegid nafta hinnad hüppe peale Föderaalreservi avaldust, mille kohaselt tõstetakse intressimäärasid sellel aastal vaid kahel korral varasemalt planeeritud nelja korra asemel. Ühtlasi aitas naftahindade tõusule kaasa nõrgenenud dollar.

“Odav raha on nafta hindade jaoks praegu selleks kasvusteroidiks,” sõnas Kloza.

Kui arvestada aga traditsioonilisi tarne-nõudluse faktoreid, siis ei ole väljavaated kaugeltki mitte nii roosilised, väitis ta.

“Ees on ootamas globaalne majanduskasv ja suurenenud tarbimine, kuid seda kaugemas tulevikus.”

“Globaalne tootmise ja nõudluse tasakaalutus tekkis 18-24 kuu jooksul ning see ei kao 18-24 päeva jooksul,” sõnas Kloza.

 

 

Hetkel kuum