Marge Väikenurm • 31. märts 2016 kell 15:30

Millal loobub Taavi Kotka riigitööst?

Majandusministeeriumi asekantsler Taavi Kotka jätab vastamata, millal täpselt riigitööst loobub.  Foto: Andras Kralla

Taavi Kotka on seni riigiametist lahkumist edasi lükanud. “E-residentsus ei oleks äkki minu toeta hakkama saanud,” ütles ta.

Tehnoloogiaportaali Geenius hiljutises online-intervjuus küsis üks lugeja, kas Kotka jätab enne suve riigitöö. Kotka loobus küsimusele vastamisest.

Ministeeriumiga on Kotkal tähtajatu tööleping, Äripäevale kinnitas Kotka, et enne suve ta ministeeriumi info ja riigi sidesüsteemide asekantsleri ametikohast ei loobu. “On juba aprill. Olulised seadusemuudatused hakkavad parlamenti jõudma,” viitas Kotka e-residentsusega seotud muudatustele. Kas Kotka siis lahkub ministeeriumist sellel aastal, jättis ta vastamata.

“Seda, et olen 2011. aasta ettevõtja, ei mäleta keegi. Et olen Euroopa parim CIO, ei tea mitte keegi. Aga et olen e-residentsuse looja, teatakse. Kas teate, et olen ka 1000 euro reformi algataja?” imestas Kotka, miks tema ametiajast rääkimine tähtis on. “Olen tavaline riigiametnik, kes teeb oma tööd.”

Kotka meenutas, et alguses lubas ta riigitööl olla kaks aastat, praeguseks on täis tiksunud kolm aastat. Kauemaks otsustas ta jääda seepärast, et e-residentsus oli veel lapsekingades. “Ei oleks äkki minu toeta hakkama saanud,” selgitas Kotka, kes kavatseb tulevikus suunduda tagasi erasektorisse. “Mulle on väga palju pakkumisi. Mitte ainult Soome, vaid ka Ameerika Ühendriikidesse,” sõnas Kotka, kellele on tehtud tööpakkumisi nii suurettevõtetest kui ka ülikoolidest. “Võime sellest rääkida siis, kui asi on päevakorras.”

Hetkel kuum