Äripäev • 12. aprill 2016
Jaga lugu:

Riia sadam plaanib kasinuskuuri

Riia sadam  Foto: Maritime Journal

Riia sadama kaubavahetus on aastaga vähenenud 14 protsenti, languse jätkumine on vältimatu ning selle aasta kukkumiseks prognoositakse 10–12 protsenti. Sadama juhtkond ei välista eelarve ülevaatamist ja suurte investeerimisprojektide kärpeid, vahendas Läti rahvusringhääling.

Riia vabasadama juhatuse esimees ja Riia aselinnapea Andris Ameriks ütles Läti televisiooni saates “Rīta panorāma”, et sadama juhtkonnal on kavas kohtuda peaminister Maris Kucinskisega ja arutada olukorda.

„On erinevaid vahendeid, näiteks tariifide muutmine märksa konkurentsivõimelisemaks,“ rääkis Ameriks. „Aga seda tuleb teha terviklikult, tariife ei pea üle vaatama sadam üksi, vaid ka raudtee. Arusaadav, et kaubaveo langusele mõjuvad Venemaa-vastased sanktsioonid, kuid samas näiteks Klaipedas langust pole. Seepärast on vaja leida olukorrale kompleksne lahendus,“ rääkis poliitik.

Ta lisas, et Riia sadam vaatab üle ka oma kulud. Tema sõnul on plaanis vähendada investeeringuid suurprojektidesse, mille näitena ta tõi sadama akvatooriumi süvendamise ja mõne plaanitava projekti külmutamise.

Jaga lugu:
Hetkel kuum