Pille Ivask • 13. aprill 2016 kell 5:40

Soros: Euroopa Liit on surmaohus

George Soros  Foto: epa

George Soros leiab, et Euroopa Liitu ootab ees häving, kui pagulaskriisi lahendamiseks kiiremas korras suurt rahasüsti ei tehta, vahendab CNBC.

Soros kirjutas väljaandes New York Review of Books, et asüülitaotlejad on masenduses ning neid pagulasi, kellel on õigus abile, tuleks igati aidata, et nad Euroopas oma sihtkohariiki jõuaksid.

„Euroopa Liidu liidrid peavad mõistma, et efektiivselt kriisiga tegelemine tähendab rahastamise suurendamist, mitte ebapiisavate rahaliste vahendite kokkukraapimist,“ rõhutas Soros oma kirjatükis ja lisas, et kohe algusest peale peaks Euroopa Liit panustama palju raha kriisiga tegelemisse.

Soros kirjutas, et põgenike arv, millega Euroopa aastas hakkama saab, on 300 000 kuni 500 000 inimest.

Ühtlasi pakkus ta välja, et Euroopa Liit peaks pagulaskriisi lahendamisse panustama 30 miljardit eurot aastas. „30 miljardit võib tunduda suur number, ent see pole nii, kui me kriisi õigest perspektiivist vaatame. Esiteks peame mõistma, et kui Euroopa Liit praegu õiges koguses raha ei panusta, läheb see hiljem veelgi kallimaks maksma. Olemas on ilmne oht, et pagulaskriis võib endaga kaasa tuua Schengeni süsteemi lagunemise,“ kirjutas ta.

Hetkel kuum