Äripäev • 14. aprill 2016
Jaga lugu:

Läti võttis vastu järgmised 15 põgenikku

Läti võttis vastu järgmised 15 põgenikku.  Foto: epa

Pagulaste ümberpaigutamise programmi alusel jõudis eile õhtul Kreekast Lätisse juba teine seltskond sõjapõgenikke, neli perekonda, teatas Läti migratsiooniamet.

Migratsiooniameti teatel on tegemist 15 inimese ehk nelja perekonnaga, kaks on Süüriast ja kaks Iraagist. Saabunute seas on mitme ameti esindajaid, näiteks pangatöötaja, kokk, juuksur ja õmbleja.

Esimesed põgenikud jõudsid Lätisse 5. veebruaril, tookordseteks saabujateks oli kaks peret, Eritreast ja Süüriast.

Kolme kuu jooksul otsustab riik põgenike saatuse. Kui nad saavad pagulase staatuse, lahkuvad nad pagulaskeskusest ja peavad leidma endale eluaseme. Läti riik toetab täiskasvanud pagulast 139, alaealist 97 euroga kuus, mis teeb kahe lapsega pere kuiseks toetuseks 472 eurot.

Eestisse jõudsid esimesed seitse sõjapõgenikku märtsi lõpul. Esimesed pagulased olid viieliikmeline Iraagi pere kolme kooliealise lapsega, üksik Süüria mees, kes kodumaal töötas toitlustusäris, ja üksik Jeemeni mees, kes on hariduselt inglise filoloog.

Rahvusvahelise kaitse saajatel on Eestis õigus taotleda toimetulekutoetust samadel alustel nagu teistel Eestis alaliselt või tähtajaliselt elavatel isikutel. Vajaduspõhise peretoetuse sissetulekupiir on perekonna esimesele liikmele 358 eurot, igale järgnevale vähemalt 14aastasele pereliikmele 179 eurot ja igale alla 14aastasele pereliikmele 107,4 eurot kuus.

Jaga lugu:
Hetkel kuum